Zápas neporažených v jasné režii Lions. Pražští američtí fotbalisté mají další výhru

Američtí fotbalisté z Prague Lions proměnili zápas dvou neporažených týmů v jednoznačnou záležitost. Na hřišti Přerova Mammoths od začátku zápasu dominovali. Výsledkem 52:6 si připsali další výhru. Naopak dramatickou koncovku přinesl zápas 5. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu mezi Vysočinou Gladiators a ISMM Ostravou Steelers. Domácí Gladiators nakonec uhájili jednobodovou výhru.

Hned po minutě a půl otevřel skóre quarterback Lions Shazzon Mumphrey a do konce první čtvrtiny stihl pražský tým skórovat ještě třikrát. Pojistku ve druhé čtvrtině přidal Adam Žouželka a poločasové skóre 37:0 uzavřel dalším běhovým touchdownem Mumphrey.

Domácí obrana nenašla recept na zastavení soupeře ani ve druhém poločase, a tak se z druhého touchdownu v zápase radoval Žouželka. Útok Mammoths se dokázal bodově prosadit až za stavu 0:44, kdy si touchdown připsal Marek Havlíček. Nevydařený zápas domácích korunoval v závěrečné čtvrtině pass domácího quarterbacka přímo do rukou obránce Lions. Charun Jachjajev se zachyceným passem přesprintoval celé hřiště pro poslední skórování pražského týmu. Lions zvítězili vysoko 52:6.

Dramatickou koncovku přinesl zápas 5. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu mezi Vysočinou Gladiators a ISMM Ostravou Steelers. Domácí Gladiators nakonec uhájili jednobodovou výhru.  Prague Lions v zápase neporažených nedali Přerovu šanci. Slovenské derby před téměř 750 diváky vyhrála Bratislava a Brno Sígrs oslavili první výhru v sezoně.

V napínavém zápase mezi Vysočinou Gladiators a ISMM Ostravou Steelers se po velkém boji z vítězství 24:23 radovali domácí Gladiators. Brno Sígrs prolomili sérii zápasů bez výhry. V domácím zápase přivítali Ústí nad Labem Blades, kteří na svou první výhru také čekali.