Tipsport COOL Liga startuje svoji 9. sezónu. Vítěz bude bojovat se světovou elitou

Devátá sezóna Tipsport COOL Ligy ve hře Counter Strike: Global Offensive začíná prvními zápasy. Vítěz soutěže získá nejenom důležité body pro postup na podzimní Vodafone MČR v počítačových hrách, ale získá i místo v uzavřené východoevropské kvalifikaci na turnaj BLAST Premier Showdown. Z něj pak může postoupit mezi světovou elitu a hrát i o desítky milionů korun. Za největšího favorita jsou považovány týmy Entropiq, Sampi.Tipsport, CZC.eSuba a Enterprise. 

Novou sezónu Tipsport COOL Ligy zahájí souboj mezi Sampi.Tipsport a týmem Enterprise, kteří patří mezi favority devátého ročníku. Tím největším je však vicemistr České republiky, tým Entropiq, který vyzve dalšího titána české scény, celek.CZC.eSuba. Ale ani ostatní týmy nejsou bez šancí a mnohokrát dokázaly, že se s nimi musí počítat. Tuto čtveřici tvoří eEriness.MARVO, Dark Tigers, ECLOT a DEFEATERS. Paralelně s 1. ligou bude probíhat i 2. nejvyšší soutěže, ze které se týmy budou moci probojovat do elitní divize.

„V loňském roce jsme sledovali obrovský nárůst zájmu diváků, fanoušků esportu i sázkařů. Věřím, že už se nemohou dočkat nové sezóny. Ta je navíc okořeněná o možnost postupu na elitní světový turnaj. I v letošní sezoně bude u Tipsportu možné na všechny zápasy sázet jak v rámci široké předzápasové a live nabídky. Všechny fanoušky dobrého esportu bych proto rád pozval ke sledování napínavých soubojů Tipsport COOL ligy,“ říká Martin Ptáčník, manažer sponzoringu společnosti Tipsport.

V základní části 9. sezóny se odehraje celkem 10 kol, na které poslední květnový víkend neváže velké play‑off, kde si účastníci rozdají celkem 250 000 korun. Tam ale cesta nového šampiona neskončí. Vítězný tým bude reprezentovat Česko ve východoevropské kvalifikaci na turnaj BLAST Premier Showdown. Pokud vítěz Tipsport COOL Ligy uspěje i tam, získá 550 000 korun (25 000 dolarů) a postaví se nejlepším organizacím světa.

Esportové souboje Tipsport COOL Ligy budou moci diváci sledovat na Twitch kanále agentury PLAYzone a dále pak na facebookových stránkách Prima COOL a na HbbTV televizních stanic Prima. Strategickým partnerem se v tomto ročníku opět stává sázková kancelář Tipsport, která bude mimo jiné zápasy rovněž přenášet v rámci vysílání TV Tipsport. Ligu také dlouhodobě podporují i výrobce herních periferií Logitech a výrobce počítačů HAL3000. Novými partnery ročníku 2021 jsou prodejce elektroniky Datart, výrobce chipsů Pringles a společnost Partners, která chce u mladých lidí rozvíjet finanční gramotnost. 

Týmy 1. Tipsport COOL Ligy (v abecedním pořadí) 

  1. eSuba
  2. Dark Tigers
  3. DEFEATERS
  4. ECLOT
  5. MARVO
  6. ENTERPRISE
  7. Entropiq
  8. Tipsport

Oficiální stránky Tipsport COOL Ligy: https://www.coolliga.cz/

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových a mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa esportu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se PLAYzone strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

Martin Roháček