Tým Janík Motorsport míří v sezóně 2021 do evropského okruhového šampionátu TCR s dvojicí vozů Hyundai i30 N TCR

Český tým Janík Motorsport se bude i v roce 2021 účastnit okruhového šampionátu cestovních  vozů  TCR.  Zatímco  v předešlém  roce  byl  tým   součástí   regionální   série TCR Eastern Europe v letošní sezóně míří o stupínek výše. Bude totiž působit na mezinárodní okruhové scéně v rámci evropského mistrovství – v kontinentálním šampionátu TCR Europe. Tým s podporou juniorského programu Hyundai Motorsport  bude  reprezentovat Jáchym Galáš, který bude zároveň i  členem projektu pro mladé jezdce pod hlavičkou Autoklubu České republiky – ACCR Czech Talent Team. Druhým talentovaným a velmi zkušeným jezdcem bude ambasador Hyundai Slovensko – Maťo Homola, který bude vsázet na své rozsáhlé zkušenosti právě ze šampionátu TCR Europe. Oba talentovaní jezdci nastoupí se speciály Hyundai i30 N TCR!

Velmi zajímavý závodní program si připravil pro letošní sezónu tým Janík Motorsport, který bude i nadále pokračovat v práci s talentovanými jezdci, s nimiž bude soutěžit na okruzích se speciály TCR. Společným cílem týmu a slovensko-české jezdecké dvojice, Maťo Homola – Jáchym Galáš, bude úspěch v evropském šampionátu cestovních vozů – TCR Europe 2021. Kalendář šampionátu zavede své účastníky na 7 evropských okruhů, kde dozajista upoutají pozornost slavné autodromy Spa-Francorchamps, Nürburgring či Monza. Dvojice talentovaných jezdců se v TCR Europe bude chtít prosadit mezi početnou a velmi kvalitní jezdeckou konkurencí.

Oba jezdci se budou spoléhat na kvalitu a rychlost Hyundai i30 N TCR s nímž má bohaté zkušenosti především Maťo Homola, který jeho služeb využíval i v uplynulých dvou sezónách, což mělo za výsledek zisk celkového 7. místa v TCR Europe 2020. Maťo bude v šampionátu TCR Europe startovat v barvách slovenského Jantar Teamu, který se rozhodl uzavřít strategické  partnerství  přímo  s tímto  zkušeným  jezdcem   a  podpořit  tak  jeho   starty v evropském šampionátu.

Oproti tomu bude sedačka Hyundai novinkou pro Jáchyma Galáše, jenž v předešlém roce vybojoval již druhé vítězství mezi juniorskými jezdci v rámci šampionátu TCR Eastern Europe ovšem s vozem jiné značky. Jáchym bude v TCR Europe soutěžit  jako  jediný  zástupce ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Podporou mu bude juniorský program továrního týmu Hyundai Motorsport a zkušený tým Janík Motorsport.

V letošním roce je tým Janík Motorsport nově také podporován výrobním závodem Hyundai Motor Manufacturing Czech, který působí ve slezských Nošovicích a vyrábí mimo jiné i sportovní vozy i30 N. Nově vzniklá spolupráce bude mít za cíl aktivní propagaci dynamického vozu i30 N, ze kterého vychází i okruhový speciál i30 N TCR.

Majitel týmu Janík Motorsport, Václav Janík uvedl: „Náš tým se v okruhovému závodění pohybuje již 5 let, a protože našim cílem je neustále se posouvat vpřed, tak jsme se rozhodli pro velmi známou  kategorii  TCR  a  zvolili  jeden  z nejúspěšnějších  vozů,  kterým  je Hyundai i30 N TCR. Tento krok se ukázal býti velmi správným a to právě díky skvělé spolupráci s Hyundai Motrosport Customer Racing. Loňská premiérová sezóna v TCR Eastern Europe, kdy náš tým startoval v rámci juniorského projektu pod hlavičkou Autoklubu České republiky – ACCR Czech Talent Team, nám přinesla mnoho zkušeností a poznatků, ze kterých budeme čerpat pro letošní sezónu. Jsme velmi rádi, že spolupráce s Autoklubem ČR bude i nadále pokračovat a máme tak možnost se podílet na rozvoji mladých talentů a pro tento rok je to právě Jáchym Galáš. Šampionát TCR Europe je pro nás velkou výzvou a věříme, že díky talentovanému jezdeckému složení Maťo-Jáchym, se nám bude dařit dosahovat na ty nejvyšší příčky. Nově jsme také navázali spolupráci s výrobním závodem Hyundai Motor Manufacturing Czech, čehož si velmi vážíme a našim cílem bude se aktivně podílet na propagaci sportovního vozu i30 N.“ 

Jezdec Maťo  Homola  uvedl:  „Velmi  se  těším  na  česko-slovenskou   spolupráci   týmu Janík Motorsport a Jantar Teamu, která mi dodává velkou motivaci předvést ty nejlepší výkony v blížící se TCR Europe sezóně. Své dlouholeté zkušenosti z TCR šampionátů se budu snažit prodat svému týmu a mému týmovému  kolegovi Jáchymovi a jsem plně přesvědčen, že obstojíme mezi evropskou jezdeckou konkurencí. Čekají nás velmi pěkné a slavné okruhy a již teď se nemohu dočkat prvního závodního víkendu TCR Europe, který se bude konat na domácím Slovakia Ringu. 

Jezdec Jáchym Galáš uvedl: „Sezóna v TCR Europe bude pro mě velkou výzvou a věřím, že zužitkuji dosavadní jezdecké zkušenosti, které jsem nasbíral v rámci série TCR Eastern Europe. Mít v týmu zkušeného jezdce, jakým je Maťo Homola je velké plus a dává mi to šanci se toho spoustu naučit. Velmi si vážím budoucí podpory Autoklubu ČR a je mi velkou ctí být zařazen do juniorského programu  Hyundai  Motorsport,  ve  kterém  figurují  opravdu  zvučná  jména. V neposlední řadě spoléhávám na zkušený tým Janík Motorsport, který mi poskytne skvělé zázemí pro dosažení skvělých výsledků.  

Hyundai Motorsport Customer Racing Operations Leader, Andrew Johns dodalJaník Motorsport sestavil velmi silný tým pro letošní sezónu TCR Europe. Jsem si jistý, že díky zapojení společností Hyundai Slovensko a Hyundai Motor Manufacturing Czech do tohoto projektu, bude mít za následek, že se týmu bude velmi dobře dařit na cestě v evropském šampionátu. Model i30 N TCR byl v posledních několika letech jedním z nejúspěšnějších vozů šampionátu a právě tento tým má talentované jezdce na to, aby tento trend úspěšnosti mohl pokračovat i v roce 2021. Maťo Homola svými výkony dokázal, že patří k nejlepším jezdcům této série a jeho role v týmu bude velmi přínosná a zároveň ho v týmu doplní mladý jezdec Jáchym Galáš z juniorského programu Hyundai Motorsport Customer Racing, přicházející jako juniorský mistr z TCR Eastern Europe, což by mělo přinést několik velmi konkurenceschopných výkonů. 

Tiskový mluvčí Hyundai Motor Manufacturing Czech, Petr Michník řekl: „Jsem velmi rád, že navázáním této spolupráce získáváme partnera, který naplno využije sportovní potenciál našeho vozu a bude jej moci propagovat způsobem, který fanoušci motorsportu opravdu ocení. Množství prodaných vozů i30 N vysoce překonává naše očekávání a k dalším úspěchům určitě přispěje i faceliftovaná verze, kterou právě začínáme vyrábět. Z řady vylepšení, které tato novinka nabídne, stojí za zmínku zejména vyšší výkon a nižší hmotnost, ale také možnost zvolit osmirychlostní automatickou převodovku DCT s mokrými spojkami. Touto převodovkou bude vybaven i jeden ze dvou vozů, které týmu Janík Motorsport poskytne naše společnost.