Tipsport Czech Ladies Open: Hvězdy jsou už v Berouně

Vše je připraveno, vrcholný turnaj profesinálního golfu žen, Tipsport Czech Ladies Open v Beroun GC, může začít. Po středečním Pro-Am a čtvrtečním tréninkovém kole odstartuje třídenní soutěž Ladies European Tour s dotací 200 000 eur v pátek 25. června, s cutem pro top 60 v sobotu 26. června a finále 27. června.

Jeden z mezinárodně nejlépe obsazených turnajů evropské sezony je zároveň poslední evropskou kvalifikací žen na olympijský turnaj v Tokiu. Hned několik hráček je buď těsně nad, nebo naopak pod čarou nominace. Stejně tak jde v Beroun GC o body do sestavy týmu Evropy pro Solheim Cup.

Na místě jsou už největší hvězdy, včetně Němky českého původu Sandry Gal, která na českém hřišti nastoupí poprvé jako profesionálka, po čtrnácti letech od zisku titulu mezinárodní mistryně Česka na rány.

Je to pro mě zvláštní a vlastně domácí turnaj. Mohu spát ve své posteli v Praze a Beroun GC navíc moc dobře znám. Často jsem tu hrála z turnajových odpališť a momentálně se mi golf po zdravotní přestávce daří,“ řekla 36letá Němka českého původu na setkání s médii. „Samozřejmě, že chci zahrát dobře a nejlépe vyhrát. Jsem ráda, že tu mám rodinu i přátele. Moc se těším.“

Turnaj se 132 startujícími hraje 11 Češek, 5 profesionálek a také 6 amatérek v čele s 21letou Sárou Kouskovou. Nedávná historicky první česká vítězka turnaje LET Access Series je favoritkou na nejlepší české umístění s kurzem 2,20:1 a na turnajový titul má relativně nevysoký kurz 40:1.

„To, že jsem v jiné pozici než loni, se snažím nevnímat. Důležité je pro mě správné nastavení v hlavě a pokračovat v tom, co funguje letos a přineslo výsledek i loni,“ připomněla Kousková svůj loňský postup cutem v Beroun GC a umístění nejlepší české amatérky.

Hřiště je ještě v kvalitnějším stavu než loni. Ladies European Tour je nesmírně spokojena s vysokou kvalitou příprav. Bude to krásná oslava golfu a chci poděkovat promotérovi Luboši Koželuhovi, titulárnímu partnerovi Tipsport i Beroun GC, že se v nelehkých časech znovu nebáli uspořádat tak významný a organizačně náročný turnaj,“ řekl turnajový ředitel Joao Pinto z Portugalska.

Greeny mají mít podle viceprezidenta klubu Michala Tůmy rychlost kolem 10,5 stopy, ale s potenciálem i na 11 stop.

Tipsport speciálně pro turnaj nabízí nově registrovaným sázejícím iniciační vklad 500 korun na účet. Top favoritkami titulu jsou teprve 17letá Slovinka Pia Babnik a také Němka Olivia Cowan (obě kurz 10:1), následují Rakušanka Christine Wolff a Finka Sanna Nuutinen (obě 12:1). Podle Václava Sochora, vedoucího komunikace Tipsportu, se nejvíc sází právě na Nuutinen, která má stabilně kvalitní výsledky z českých hřišť, včetně vítězství na LET Access Series.

Diváci mají na celý turnaj volný vstup, při dodržení anticovidových opatření v rámci aktuální situace, a také volné parkování.

Svůj první přímý golfový přenos vysílá O2 TV Sport, v sobotu od 11 do 14 hodin a v neděli od 12 do 16 hodin s tím, že právě v sobotním televizním oknu dostanou příležitost české hráčky i zahraniční hvězdy. Páteční úvodní kolo zahajují naopak odpoledne. On-line přenosy bude vysílat také TV Tipsport.

Na turnaj jsou vypsány i dvě ceny za hole-in-one. Na 6. jamce je to šek na 10 000 euro od Tipsportu a na 17. jamce hodinky od Hodinářství Bechyně. Celkové náklady turnaje jsou podle promotéra Luboše Koželuha ze společnosti Premier Sports okolo 8 milionů korun.

Kompletní Informace o příjezdu na hřiště Beroun GC, parkování, možnosti pohybu okolo jamek a občertstvení najdou diváci na www.czechladiesopen.cz. Průběžné výsledky turnaje po jamkách budou aktualizovány v reálném čase na www.ladieseuropeantour.com, kde diváci najdou i startovní časy na jednotlivé hrací dny.