Titul z FIFA COOL Ligy putuje do Sampi Tipsport. Suverénem sezóny je Seron

Podzimní část FIFA COOL Ligy zná svého vítěze. Ze zlata a finanční odměny 50 000 korun se raduje Dominik Čermák známý jako Seron. Ten reprezentuje klub Sampi.Tipsport. Již od základní části si Seron vedl suverénně a dokázal ovládnout základní část. V následujícím play-off byl proto nasazen rovnou do semifinále. V něm vyřadil MorCajSe hájícího barvy Sigmy Olomouc. Ve finále se mu postavil DRMi10 z FC Viktoria Plzeň. Zápas o třetí místo zvládl lépe MorCajS, na kterého nestačil T9Laky (FC Viktoria Plzeň). Tomu může být alespoň útěchou, že získal cenu Kaktus MVP, kterou organizátoři z PLAYzone spolu se zástupci mobilního operátora Kaktus udělili nejužitečnějšímu hráči základní části. Dalším partnerem soutěže se stal výrobce holicích potřeb Gillette. 

V jarní části FIFA COOL Ligy zůstal Seron těsně pod vrcholem, kdy se ve finále musel sklonit před svým současným spoluhráčem Mikim. V podzimní části však opět předváděl, proč jej mnozí považují za aktuálně nejlepšího českého hráče. První prohru okusil Seron až v sedmém kole, kdy už ale vedl tabulku základní části. I přes další drobná zaváhání dokázal udržet své vedení a do vyřazovací části nastupoval po zisku 25 bodů z prvního místa. Spolu s ním se rovnou do semifinále probojoval plzeňský T9Laky. Zatímco Seron ale oba své zápasy o všechno zvládl a porazil MorCajSe 2:0 i DRMiho 2:1, T9Laky vždy tahal za kratší konec provazu, a nakonec si odnáší nepopulární čtvrté místo. Stříbro tak bere DRMi10 a z bronzu se raduje MorCajS.

„Gratuluji všem hráčům k parádním výkonům, především pak v závěrečné fázi turnaje. Pomyslnou třešničkou na dortu celé sezóny se pak bezpochyby stalo finále mezi Seronem a DRMim. Zápasy se přelévaly ze strany na stranu a věřím, že každý divák si přišel na své. Lepší závěr sezóny jsme si ani nemohli přát,“ říká Pavel Kristián, hlavní organizátor ligy z agentury PLAYzone.

FIFA COOL Liga je v Česku jedinou pravidelnou ligou ve hře FIFA 21 Ultimate Team, která má propracovaný systém baráží a navazujících sezón. Během podzimní části mohli diváci živě sledovat celkem 72 zápasů, a to na Twitch kanále PLAYzone či na facebookovém profilu Prima COOL. Vysílání také probíhalo na HbbTV televizních stanic Prima. Partnery soutěže se pro podzimní část sezóny 2020 stali mobilní operátor Kaktus a výrobce holicích potřeba Gillette.

Zápasy play off:

Čtvrtfinále

M4TKO  (Bohemians)                        0:2                          MorCajS (Sigma Esports)
DRMi10 (FC Viktoria Plzeň)             2:0                          Miki (Sampi.Tipsport) 

Semifinále

Seron (Sampi.Tipsport)                     2:1                          MorCajS (Sigma Esports)
T9Laky (FC Viktoria Plzeň)               1:2                          DRMi10 (FC Viktoria Plzeň) 

O třetí místo

T9Laky (FC Viktoria Plzeň)               1:2                          MorCajS (Sigma Esports) 

Finále

Seron (Sampi.Tipsport)                     2:1                          DRMi10 (FC Viktoria Plzeň) 

Konečné FIFA COOL Ligy 

 1. Seron (Sampi.Tipsport)
 2. DRMi10 (FC Viktoria Plzeň)
 3. MorCajS (Sigma Esports)
 4. T9Laky (FC Viktoria Plzeň)
 5. M4TKO (Bohemians)       
 6. Miki (Sampi.Tipsport)
 7. MarioOoso99 (Zicon Esports)
 8. RIIJK (Entropiq)
 9. Dalas94 (FK Teplice)
 10. Emerickson (AC Sparta Praha)
 11. Caster (AC Sparta Praha)
 12. Cristy (DV Esports)

Oficiální stránky FIFA COOL Ligy: https://www.coolliga.cz/fifa