Tokio 2020: Windsurfing konečně s větrem

Po včerejším volném dnu, kdy si Karel Lavický mohl trochu odpočinout, na něj dnes čekaly další tři rozjížďky, které začaly v 5 hodin ráno našeho času„Dneska konečně dorazil ten správný stálý vítr z moře, který všichni celou dobu očekávali. Byl zatím nejsilnější během celého závodu. K tomu byly docela velké vlny jako pozůstatek tajfunu, který prošel včera kolem. Dobře jsem startoval, a tak byly i mé dojezdy lepší,“ popisoval Karel Lavický dnešní den.

V první jízdě skončil na 19. místě, ve druhé dojel šestnáctý, což je zatím jeho nejlepší výsledek v rozjížďce, a v dnešní poslední jízdě si připsal 21. místo. Průběžně se posunul na 22. pozici. „Zítra nás čekají poslední tři rozjížďky, do finále už to nejspíš nebude, tak zkusím ještě aspoň kousek poskočit v pořadí,“ plánuje Karel Lavický. Mělo by foukat, předpověď je podobná jako na dnešek, takže to bude pro Karla nejspíš poslední závodní den na olympiádě. Aby se o nějakou tu příčku ještě posunul, musí zajet opravdu dobře. Na závodníka před sebou ztrácí 21 bodů, zatímco za ním je o pouhé dva body další soupeř.

Do čela závodu se vyhoupl favorit Nizozemec Kiran Badloe, druhý je Ital Mattia Camboni a třetí Francouz Thomas Goyard.

Přenosy z jachtingu je možné sledovat na Eurosportu, který má přenosová práva pro celou Evropu, zde: https://www.eurosport.com/sailing/olympic-games/