Turnaj Emirates Dubai 7s je připraven přivítat 5 500 sportovců z 32 zemí světa

Aby Dubaj podpořila svou pověst místa, kde se v letošní zimní sezóně bude sportovat, přivítá brzy přibližně 5 500 sportovců z 32 zemí, aby se o prodlouženém víkendu státního svátku SAE, který začíná 1. prosince, zúčastnili 28 turnajů Emirates Dubai 7s. Společnost Emirates je od samého počátku velkým podporovatelem turnaje Dubai 7s, který je v současnosti vrcholem dubajského kalendáře sportovních a společenských akcí.

Více než 420 sportovních týmů se utká v soutěžích v ragby 7’s, kriketu, netballu a v nejnovějším ročníku festivalu také fitness soutěži WODON3, která je určena pro elitní i amatérské sportovce, kteří chtějí překonávat své limity.

Turnajem Emirates Dubai 7s obvykle začíná sezóna HSBC World Rugby Sevens Series, které se účastní nejlepší světoví profesionální hráči a hráčky ragby z 28 zemí, včetně týmů s nejvyššími tituly a olympijskými vítězstvími, jako jsou Austrálie a Fidži, stejně jako dalších oblíbených týmů Jihoafrické republiky, Irska a Velké Británie.

Na turnaji Emirates Dubai 7s se ragbyové akce neomezují pouze na profesionální hráče. Na této skutečně inkluzivní sportovní události se budou konat také mezinárodní turnaje pro muže a ženy, tzv. sociální turnaje, turnaje veteránů nad 35 let a turnaje chlapců do 19 let. Celkem 16 soutěží se bude hrát během tří dnů na stadionu The Sevens Stadium.

Co se týče kriketu, Emirates Dubai 7s bude hostit týmy, které se utkají v Open Competitive & Open Social, soutěžích přístupných ženám, mužům a mládeži, a také v turnaji Emirates Aviation Cup.

Netball je jedním z nejrozšířenějších ženských sportů, který hraje 20 milionů lidí ve více než 80 zemích a který má stále více fanoušků a účastníků. V SAE je tento sport stále populárnější, a to jak na školní, tak na amatérské ligové úrovni, kde jej každý týden hraje více než tisíc lidí. Emirates Dubai 7s podporuje rozvoj této hry a v letošním roce se chystá zahájit turnaje Open Women, Open Women Social, Youth, Mixed, Gulf Women a Gulf Youth Aspire.

Emirates Dubai 7s bude také poprvé hostit WODON3, soutěž ve funkční kondici, která je určena pro všechny sportovní úrovně. WODON3 se zrodil z rostoucí synergie mezi fitness a stávajícími sporty, ragby 7’s, netballem a kriketem, a má přinést ještě více vzrušení. WODON3 bude platformou pro sportovce, kteří budou moci předvést týmovou spolupráci, otestovat svou kondici a zažít festivalovou atmosféru od rána do večera.

Mimo hřiště nabízí Emirates Dubai 7s řadu hudebních atrakcí, jako jsou Rugby Rocks, The House, Beats on Two a Frequency on 8. Na pódiích se představí živé sety The Cuban Brothers, světoznámé DJské duo Gorgon City a megahvězda Craig David uvede TS5, která letošní slavnosti završí.

Emirates Dubai 7s se díky trvalé podpoře letecké společnosti rozrostl a stal se významnou událostí na okruhu HSBC World Rugby Sevens Series. Dlouhodobý turnaj Sevens se v Dubaji uskuteční již po 52. a společnost Emirates se zasloužila o růst jeho mezinárodního statusu od roku 1987, kdy letecká společnost ve spolupráci s World Rugby poprvé zahájila jeho podporu. Emirates Dubai 7s se dnes stal největší sportovní událostí a společenským festivalem v regionu, který v prosinci loňského roku přilákal během tří dnů více než 100 000 fanoušků.

Možnosti zakoupení vstupenek na největší sportovní a společenský víkend v regionu najdete na webu dubairugby7s.com.