V dalším díle Cyklosalonu uvidíte záchranáře na kolech, druhy baterií do elektrokol a sdílená kola

Další inspirace pro milovníky větru ve vlasech, nespoutané svobody i zdolaných kilometrů. Těšte se na Cyklosalon v sobotu 10. července v 9.10 na Primě a v repríze 11. července ve 21.50 na Prima COOL. Léto je v plném proudu a kdo může, odpočívá nebo zaslouženě lenoší. CYKLOSALON.TV si to ale nemůže dovolit a pokračuje plnou parou vpřed. A co v tomto díle nabízí? Mrkněte se sami, že toho není málo!

Po delší době tu máme na ukázku a k otestování elektrokolo, které je cenově dostupnější než některé nadupané novinky. Kolo SAVA DECK 9.1 je karbonové elektrokolo, které otestuje Kačka. Cyklistka, která se nechtěně stává expertkou na elektrokola, neb v poslední době netestuje téměř nic jiného. Takže ví, co jaké kolo umí. Co se dozvíme a proč se vyplatí tomuto modelu věnovat pozornost?

V našem miniseriálu o elektrokolech otevřeme další téma: Baterie. Respektive druhy baterií a jejich kapacita. To je důležité při dojezdu elektrokola. Pokud jezdíte na nákup tři kilometry po rovině, nepotřebujete baterii o dojezdu 200 km. Pokud ale máte výletnické choutky přes 50–80 km a nechcete řešit profil trati, je dobré si vybrat baterii výkonnější. Poradí vám Tereza. Sledujte, k čemu se hodí znalost fyziky.

Půjčit a sdílet můžete v této době vesměs vše. Proč ale něco vlastnit, když to málo používáme? Což je případ kol, pokud jste prázdninovým výletníkem a nejezdíte denně sto kilometrů. Proč si tedy kupovat drahé kolo, když vím, že na něm málo najezdím? Pak je jasné, že se vaše úvahy začnou zabývat tím, jak a kde si kolo půjčit. Ovšem pozor, nejen pro sváteční jezdce je dobrá tato varianta. Co když chcete jezdit traily, a nemáte odpovídající kolo? Úvaha je logická: „Když si ho půjčím na místě, tak se půl dne budu s kolem sžívat. A to zase přijdu o možnost sžívat se s trailem.“ Jenže tak to není. Martin ukáže možnost, kdy si na domácím písečku kolo vyzkoušíte, sžijete se s ním, a když se vydáte na nový trail, kolo si jen půjčíte a budete se moci soustředit na samotný trail. Martin to takto vyzkoušel s celopérem ROCK MACHINE BLIZZARD 50-27 od firmy BeRider.

Většina z nás se účastní sportovních, kulturních a společenských akcí, jsou-li povoleny. A při nich jsou vždy potřeba lidé, kteří zakročí, kdyby se mělo někomu něco stát. Vašek vám představí záchranáře na elektrokolech FastMEDIC, kteří na těchto akcích bývají. Poskytnou odbornou první pomoc, a když je potřeba, zavolají pomoc následnou – sanitku nebo vrtulník. Co všechno umí a jak fungují? Mrkněte na reportáž.

Je to tak, je tu další díl týdeníku ze světa kol a podobných přibližovadel pro začátečníky, hobbíky i profi cyklisty! Informace o nových modelech, trasách na výlet i do práce, jak jezdit bezpečně, jak se o své kolo starat, co si vzít na sebe i s sebou. Cyklosalon.tv jsou také vzrušující výzvy, zajímavé soutěže, mimořádné výhry a nevšední hosté! Ať jste jen praktický uživatel, výletník nebo jste cyklistikou přímo posedlí, Cyklosalon.tv vám poskytne aktuální informace, zábavu i pocit bezpečí.

Takže v sobotu ráno, než šlápnete do pedálů…

Pořad Cyklosalon se rád a fundovaně ujímá role průvodce nejen mezi novinkami ve světě kol, ale zabývá se také vybavením pro cyklistiku a zdravým životním stylem – zkrátka vším, co s pohybem souvisí. V neposlední řadě se diváci mohou těšit na tipy na výlety, a to nejen na ty akční a orientované na výkon, ale také na rodinné výjezdy do okolí.