Valve konečně oznámilo nový CS:GO Major. Uspořádá ho PGL ve Stockholmu

Mistrovství světa v Counter Strike: Global Offensive se minulý rok měl uskutečnit na jaře v brazilském Rio de Janeiru. Organizátorem se měla stát světově známá společnost ESL Entertainment, bohužel, díky stávající situaci s pandemií COVID-19 došlo ke kompletnímu zrušení turnaje. Valve ovšem nehodilo flintu do žita a minulý týden rozhodlo, že vůbec jediný šampionát roku 2021 se se uskuteční na podzim ve Švédsku.

Nemoc COVID, která pomalu ustupuje díky mnoha očkovacím procedurám ve všech zemích světa, zničil plány turnajových organizátorů na všechny offline pořádané soutěže. Kromě brazilského Majoru přišli fanoušci i o akce jako Intel Extreme Masters Katowice či ESL One Cologne. 

Valve oznámilo, že novým organizátorem bude společnost PGL, která turnaj přinese poprvé ve 4K. Společnost má se šampionáty spoustu zkušeností, pro DreamHack připravili kompletně v roce 2015 turnaj z Kluže a svůj vlastní turnaj odprezentovali roku 2017 v Krakově. Mistrovství se také po dlouhé době vrací do Švédska, poslední turnaj se zde odehrál v roce 2014 v Jönköpingu. 

Zdroj: Valve; PGL 
Foto: PGL Esports.com