Nová Toyota Yaris WRC je připravena na sezónu 2021

Závodní tým TOYOTA GAZOO Racing WRT (World Rally Team) odhalil novou podobu rallyového speciálu Toyota Yaris WRC s cílem v sezóně 2021 rozšířit sérii úspěchů tohoto vozu ve světovém rallyovém šampionátu FIA. 

Nové válečné zbarvení se podobá novému vozu GR010 HYBRID ve světovém šampionátu vytrvalostních soutěží FIA – včetně speciálního ztvárnění písmen ‚GR‘ s poukazem na pevnou vazbu mezi závodními vozy Toyota a silničními vozy této značky, jako je např. GR Yaris, při jehož vývoji se uplatnily poznatky týmu ze soutěží WRC.

I přes nový vzhled bude tým již pátou sezónu za sebou pokračovat s osvědčeným paketem Toyoty Yaris WRC – naposledy před zavedením nových technických předpisů pro šampionát 2022.

Vůz zatím posbíral 17 celkových vítězství v soutěžích WRC, vyhrál tedy více než třetinu podniků, kterých se zúčastnil, a 322 etapových vítězství. Po zisku mistrovského titulu pro tovární týmy za rok 2018 inkasoval mistrovské tituly pro závodní jezdce i navigátory v roce 2019 a následně i v sezóně 2020. V roce 2021 je cílem týmu vybojovat kompletní sadu mistrovských titulů na nejvyšší úrovni rallyových soutěží.

Vůz nyní obouvá pneumatiky Pirelli, neboť tento italský výrobce se od letošní sezóny stává jediným dodavatelem obutí pro vozy v nejvyšší kategorii WRC.

Výhodou týmu během sezóny 2021 bude silná kontinuita, zejména s ohledem na složení jezdců, neboť všechny tři sestavy zůstávají po druhou sezónu beze změn. Sébastien Ogier a Julien Ingrassia se po zisku sedmého titulu mistra světa v roce 2020 vrací společně s Elfynem Evansem a Scottem Martinem, kteří svoji doposud nejsilnější sezónu zakončili celkově druzí. Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen mají v plánu navázat na svoji slibnou nováčkovskou kampaň, během níž skončili v bodování šampionátu jako pátí.

Letošní sezónu zahajuje již tradičně legendární závod Rallye Monte-Carlo, pořádaný ve dnech 21.-24. ledna 2021.