Ve Formuli E triumfoval Wehrlein, da Costa byl třetí

V sobotu 12. února se mistrovství světa ABB FIA Formula E vrátilo do Mexico City na Autodromo Hermanos Rodriguez a jeho slavný stadion Foro Sol v samém srdci mexického hlavního města, jehož historie spadá do padesátých let minulého století. Hlavní rovinka s délkou mírně přesahující jeden kilometr patřila v době svého vzniku mezi nejdelší na světě. Zásluhou klopené zatáčky známé pod jménem La Peraltada, jež jí předchází, dochází jezdci na jejím konci značné rychlosti.

Svého prvního triumfu v elektrickém šampionátu se tady konečně dočkalo ve své třetí sezoně Porsche, jehož jezdci obsadili první dvě místa, další dvě patřily jezdcům stáje DS Techeetah. Pascal Wehrlein zvítězil před týmovým kolegou Andrém Lottererem, na dalších místech skončili Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa před Edoardo Mortarem s monopostem Venturi. DS Techeetah si tak připsalo 27 bodů.

Okruh v Mexico City je známý tím, že vytváří obtížné situace z hlediska hospodaření s energií, a letošní rok nebyl výjimkou…,“ uvedl po závodě ředitel DS Performance a šéf týmu DS Techeetah Thomas Chevaucher a pokračoval: „Museli jsme být rychlí a mít velmi dobrou strategii, abychom zvládli závěr závodu, a obojí se nám tentokrát podařilo. Tým po potížích v Diriyah opět velmi dobře zareagoval, a to je známka šampionů! Získali jsme důležité body v obou pořadích a těšíme se na E-Prix v Římě, kde tento skvělý návrat hodláme potvrdit!“

Po třech závodech je v čele formule Švýcar Edoardo Montara z Venturi se 43 body, za ním následuje de Vries z Mercedesu (38 bodů) a Wehrlein s Lottererem, kteří mají oba po 30 bodech.

Příští závod bude v Římě

Čtvrté a páté kolo osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formula E se uskuteční 9. a 10. dubna 2022 v Římě. Místem konání bude městský okruh Circuto Cittadino dell´EUR., jehož trať má délku 2,86 kilometrů a skládá se z 21 zatáček. Začíná na Via Cristoforo Colombo a končí u Marconiho obelisku. Trať míjí také kongresové centrum Rome Convention Center a Palazzo del Congressi.  První závod se zde jel v dubnu 2018.

Bohumil Brejžek