Viktoria Plzeň již o tomto víkendu zahájí jarní část sezony 2018/2019

FC Viktoria Plzeň odehrála v zimní přípravě celkem sedm přátelských zápasů. V domácím prostředí všechny tři vyhrála, na následném soustředění ve španělské Esteponě poté se zahraničními soupeři třikrát remizovala a jednou prohrála.

Výsledky v zimní přípravě
FCVP – Ústí nad Orlicí 6:0 (Beauguel 2, Řezníček, Pačinda, Ekpai, Hrošovský)
FCVP – Sokolov 7:2 (Kepl 2, Procházka 2, Pačinda, Šulc, Beauguel – Dvořák II, Glaser)
FCVP – Ústí nad Labem 6:1 (Chorý, Bakoš, Pačinda, Hořava, Kayamba, Beauguel – Matějka)
FCVP – Wu-chan 1:1 (Pačinda – Kouassi)
FCVP – Puskás Akadémia 0:0
FCVP – CSKA Sofia 1:2 (Beauguel – Gyasi, Henrique)
FCVP – New England 2:2 (Beauguel, Hořava – Penilla, Wright)

Trenér Pavel Vrba měl v přípravě k dispozici několik nováčků v týmu. Z hostování se vrátili útočník Marek Bakoš a obránce Jiří Piroch, z dorostu se k týmu připojili Tomáš Kepl a Pavel Šulc. Druhý jmenovaný v průběhu soustředění zamířil na hostování do druholigové Jihlavy. Ze Zlína přišel útočník Jean-David Beauguel, z Opavy záložník Joel Ngandu Kayamba a z Dunajské Stredy slovenský ofenzivní univerzál Erik Pačinda.

Do Mladé Boleslavi odešli na hostování stoper Tomáš Hájek a záložník Pavel Bucha, Martin Zeman pak přestoupil do izraelského Hapoelu Ra’anana a Jakub Řezníček už hraje za belgický Lokeren.

Celkový přehled změn
Odchody: Tomáš Hájek (hostování Mladá Boleslav), Martin Zeman (Hapoel Ra’anana), Jakub Řezníček (Lokeren), Pavel Šulc (hostování Jihlava), Pavel Bucha (hostování Mladá Boleslav).
Příchody: Joel Ngandu Kayamba (Opava), Erik Pačinda (Dunajská Streda), Jean-David Beauguel (Zlín), Marek Bakoš (návrat z hostování Trnava), Jiří Piroch (návrat z hostování Karviná), Tomáš Kepl (dorost U19).

Soupiska pro jarní část sezony 2018/2019
Brankáři: Aleš Hruška, Matúš Kozáčik, Dominik Sváček.
Obránci: Marián Čišovský, Milan Havel, Lukáš Hejda, Roman Hubník, David Limberský, Luděk Pernica, Jiří Piroch, Radim Řezník.
Záložníci: Aleš Čermák, Ubong Moses Ekpai, Tomáš Hořava, Patrik Hrošovský, Joel Ngandu Kayamba, Daniel Kolář, Jan Kopic, Jan Kovařík, Erik Pačinda, Milan Petržela, Roman Procházka.
Útočníci: Marek Bakoš, Jean-David Beauguel, Tomáš Chorý, Tomáš Kepl, Michael Krmenčík.