Kapitán Žižka, Ondráček, Fořt a Kubiš pokračují ve zlínském dresu

Extraligový hokejový klub PSG Berani Zlín si pojistil pro příští sezonu kvarteto klíčových hráčů. Nové víceleté smlouvy podepsali útočníci Jiří Ondráček a Pavel Kubiš. Vedení zlínského klubu dále uplatnilo opce ve dvou případech, v Baťově městě budou pokračovat kapitán Tomáš Žižka a útočník Tomáš Fořt. „Pro zlínský hokej se jedná o velmi pozitivní zprávu. Pro další skladbu a budování hráčského kádru je rozhodující mít tyto hráče pod víceletými smlouvami,“ uvedl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer zlínského hokeje.Devětatřicetiletý kapitán Tomáš Žižka patří k oporám zlínské defenzivy a v příští sezoně nastoupí ke své dvacáté sezoně v nejvyšší soutěži a přiblíží se úctyhodné metě 1 100 odehraných zápasů v extralize. „S Tomášem jsme měli sezení a velmi nás potěšilo, že má stále chuť do hokeje. V jeho případě bylo uplatnění opce pouze formalita podobně jako u Tomáše Fořta. Jsme rádi, že naše spolupráce pokračuje i v následující sezoně. S Tomášem se po sezóně určitě pobavíme o dlouhodobější spolupráci, neboť šel výkonnostně hodně nahoru a je velmi dobrý extraligový hokejista,“ uvedl Jiří Šolc. Šestadvacetiletý útočník Tomáš Fořt v pozici elitního centra vede první útok Beranů. V letošní sezoně odehrál 39 zápasů a získal 24 kanadských bodů za 11 gólů a 13 asistencí.

Víceleté smlouvy podepsali ve Zlíně křídelní útočníci prvního útoku Jiří Ondráček a Pavel Kubiš. „Podávají mimořádné výkony, zúročují své zkušenosti a patří k naším nejlepším hráčům. Je skvělé, že jsme se dohodli na dlouholetých smlouvách, Jednání z obou stran probíhala velmi rychle a korektně. Během krátké doby byly na světě u obou hráčů dohody ohledně parametrů a délek smluv,“ řekl Šolc. Třicetiletý Ondráček vede s přehledem klubovou produktivitu, nasbíral 31 kanadských bodů za 11 gólů a 20 asistencí. V celkovém hodnocení produktivity extraligy mu patří příčka těsně za elitní desítkou. Třiatřicetiletý Kubiš je pro změnu nejlepším střelcem mužstva, když zaznamenal 12 branek.

„V současné době jednáme i s dalšími hráči našeho kádru o nových smlouvách a dále mapujeme hráčský trh pro posílení mužstva na další sezonu. Budujeme hráčský kádr, který bude silnější než letos a jsme rádi, že nás nečekají bolestivé odchody,“ uzavřel Jiří Šolc.