Volejbalistka Mlejnková ve Francii září! Je z ní nejvíce nebezpečná smečařka

Prožívá patrně jednu z nejlepších volejbalových etap kariéry. Michaela Mlejnková táhne francouzský  Volero Le Cannet za titulem, v minulém týdnu společně se svými spoluhráčkami postoupila už do semifinále Ligy A. Tím ale výčet aktuálních úspěchů Mlejnkové nekončí. S Le Cannet dokázala už vyhrát francouzský pohár, v současné době je nejlépe hodnocená smečařka francouzské ligy a zařazená byla do ideální sestavy po základní části. „Když se tahle informace ke mně dostala, tak jsem si říkala, že to není možné. Nevěřila jsem tomu. Jsme na dobré cestě, ale to nejtěžší nás teprve čeká,“ prohlásila česká reprezentantka. V semifinále se střetne proti Terville Florange.

Běžně hráčské statistiky nesleduje, neřeší je. Tohle ale Mlejnková nemohla jen tak přehlédnout. V základní části nejvyšší francouzské ligy odehrála 90 setů a nasbírala v nich 397 bodů. Tedy nejvíce ze všech smečařek této prestižní soutěže. „No, to už jsem to mohla dotáhnout do té čtyřstovky,“ dodala s úsměvem Mlejnková. Její tým vyhrál v základní části 23 zápasů, tři prohrál.

Mé výkony v sezóně mě těší. Myslím, že zatím prožívám jednu z nejlepších sezon v mé dosavadní kariéře,“ tvrdila jasně profesionální česká volejbalistka. „Jsem ráda, že mé výkony v sezóně byly celkem stabilní o čemž pak tedy vypovídá toto ocenění.“ Navíc před třemi týdny Le Cannet ve finále francouzského poháru porazil RC Cannes a připsal si tak první velký triumf. „Úvodní dva sety byly celkem jednoznačné, protože jsme soupeře držely pod tlakem a hrály dobře. Ale ve třetím setu přišla chyba v zapisování, kdy nám nebyl připsán jeden bod. Ta pauza nás celkem rozhodila z rytmu. Naštěstí jsme to zvládly a mohly slavit.“

A oslavy to prý byly velkolepé. Město Le Cannet uspořádalo pro volejbalistky oslavu, kam přišla spousta lidí. „Mile mě to překvapilo. Díky tomu triumfu v poháru se nám tu podařilo volejbal trošku více zviditelnit. Párkrát se mi stalo, že mě někdo na ulici poznal,“ dodala Mlejnková, která teď cílí na jednu věc – titul ve francouzské lize. Ten by měl pro českou volejbalistku speciální chuť. Vždyť čtyřikrát získala stříbro v české extralize s pražským Olympem a v minulém roce byla počtvrté druhá v bundeslize se Stuttgartem, kam se vrátila loni po dvou sezonách v Rzeszówu. Také v polské lize skončila těsně pod vrcholem.

Mlejnková ve Francii teď spoléhá hlavně na sílu jejího týmu, který poskládal Ital Lorenzo Micelli. Pod ním už hrála v polském Rzeszówu. „Myslím, že to skvěle poskládal. Máme spoustu kombinací jak hrát. Věřím, že musí být velmi těžké se na nás připravit jako na soupeře, protože u nás může nastoupit kdokoli,“ dodala Mlejnková, kterou čeká také velmi náročné reprezentační období, konkrétně tři velké akce. „Nejdříve Zlatá Evropská liga, kde chce trenér vyzkoušet a zapracovat do týmu mladé hráčky. Poté jeden z hlavních cílů léta – vybojovat postup na mistrovství Evropy. A jako poslední vrchol léta v podobě světového šampionátu. Doposud v mé kariéře se mi nepodařilo zahrát si na tomto turnaji. Moc se na tuto akci těším. Bude skvělé zahrát si proti Brazílii a jiným světovým týmům.“

Foto: Le Cannet