Volejbalistky z Olympu Praha jdou do akce. Mladé naděje chtějí hrát bojovně

Už v pátek odstartuje nová sezona UNIQA extraligy volejbalu žen. A hodně vidět chtějí být také hráčky z Olympu Praha. Hned v prvním zápase od 17:00 vyzvou loňské mistryně z Prostějova. Chceme se dostat na medailové pozice a rádi bychom se prezentovali bojovnou hrou podpořenou kvalitní obranou,“ vyhlásil Stanislav Mitáč, hlavní trenér. Na diváky čeká atraktivní duel, ve kterém se ukáží hned čtyři české reprezentantky, které byly na nedávno skončeném světovém šampionátu.

Po loňské nepříliš vydařené sezóně opustilo klub několik starších hráček. Jenže pražský tým dává prostor talentovaným a perspektivním hráčkám, které jsou členkami mládežnicích reprezentací. Vše je v souhlasu a ve spolupráci s resortním centrem OLYMP CS MV. „Chtěli bychom skončit lépe než v loňské sezoně, která nebyla nejúspěšnější. Sezonu předtím jsme však byli třetí a na medailových pozicích. Tam se chceme vrátit. Tedy minimálně skončit v přední polovině tabulky,“ vyhlásil zkušený trenér Mitáč.

Kapitánka Olympu bude Pavlína Šimáňová, liberem pak Veronika Dostálová. To jsou jména, která se objevila také na mistrovství světa v Nizozemsku. „Máme mladý kolektiv, ke kterému patří dravost, risk a kolektivní cítění. Když tento tým udržíme dva tři roky, tak jsme určitě zpět na medailových pozicích. Hlavně chceme předvádět co nejlepší výkony,“ dodal Mitáč, podle kterého bude UNIQA extraliga v letošním roce hodně vyrovnaná.

Úroveň je opět kvalitní, vloni mezi sebou soupeřilo pět sedm týmů, které se vzájemně dokázaly porazit. Očekávám, že tohle se minimálně bude opakovat také letos. Vpředu by měl být ale Prostějov, Brno a pak Liberec. Tyhle týmy mají řadu zahraničních hráček,“ předpovídal trenér tradičního pražského týmu. Ten stále hraje ve vršovické menší, ale stále legendární hale. „Máme sice úžasné zázemí a tréninkové centrum na Olympu, ale hala je furt stejná. Stále totiž čekáme na rekonstrukci, chceme pohlednou halu s velmi dobrým diváckým zámezím a ochozem. Momentálně jsme v první etapě přestavby vstupu pro veřejnost.“

Sezónu 2022/23 zahájí Olymp v prestižním utkání proti loňskému mistru VK Prostějov netradičně tento pátek od 17:00 ve sportovní hale Olympu Praha ve Vršovicích.