Začíná týden kvalitního squashe ve Viktorii

Po krátké době se ve squashové Viktorii opět rozehraje mezinárodní turnaj. Brno Open 2024 odstartuje v úterý a finálové zápasy se odehrají v pátek 2. února. Celkově se v kategoriích mužů a žen bude hrát o 6 tisíc dolarů. „Jsme moc rádi, že nás PSA oslovila s dalším turnajem. Byli spokojení s tím, jak jsme zorganizovali Czech Open začátkem listopadu. Brno Open bereme jako další možnost pro domácí hráče se prosadit a získat důležité body do světového žebříčku,“ prohlásil Roman Švec, ředitel turnaje. Prvními nasazenými jsou Martin Švec a Tamara Holzbauerová, dále bude k vidění Daniel Mekbib, Jakub Solnický nebo Karolína Šrámková. Od pátku se pak uskuteční domácí mistrovství juniorů.

Filozofií squashového klubu z Brna je organizovat mezinárodní turnaje, aby dostali světový squash na jejich kurty. A to se velmi daří! Po třech ročnících Czech Open je poprvé k vidění Brno Open – turnaj nižší kategorie Challenger tour pro teritoriální hráče. „Hrát na něm mohou jenom squashisté ze střední a východní Evropy. Nebo ti ze zahraničí, kteří tu momentálně pobývají. Jsme nadšení, že se do něho zapojí většina českých elitních hráčů,“ těšilo Romana Švece z Viktorie. „Věříme, že se na konci budeme radovat z českého vítěze.

Daniel Mekbib

Nejblíže by k tomu měl být první nasazený Martin Švec, dvojka Daniel Mekbib nebo trojka Jakub Solnický – tedy čeští reprezentanti, kteří na konci minulého roku vybojovali historickou devátou příčku na mistrovství světa týmů. Konkurovat jim bude Anthony Lepper z Nového Zélandu nebo Polák Jakub Pytlowany. Mezi ženami je situace vyrovnanější – o triumf může usilovat Ukrajinka Anastasiia Kostiukova, Srbka Jelena Dutina nebo Polka Sofi Zrazhevska. Velkou šanci získat svůj první PSA titul má ale také talentovaná Karolína Šrámková, Michaela Čepová nebo Tamara Holzbauerová.

Karolína Šrámková

Brno Open začne prvními koly v úterý v podvečer, ženský pavouk odstartuje ve středu v poledne. Finálové duely jsou pak na programu v pátek od 16:10. „Zatím nevíme, jestli tento turnaj budeme znovu pořádat. Naším hlavním cílem zůstává na další roky Czech Open, který se letos uskuteční poprvé v rámci světové tour,“ upřesnil Roman Švec, který chce dát českým squashistům možnost získat důležité body na mezinárodní akci.

A tím to v Brně s kvalitním squashem nekončí – od pátku se rozběhne domácí šampionát juniorů. „Čekáme kolem 150 lidí z řad hráčů a jejich doprovodů. Všichni naši elitní junioři se mohou podívat na finále PSA turnaje a snad bude možné zanfadit také českým hráčům,“ přál si Roman Švec z Viktorie. Akce podporuje jak město Brno, tak Jihomoravský kraj.