Závodů Visegrádské čtyřky na platformě ROUVY se zúčastnili závodníci ze 40 zemí

Přesně 3 měsíce po vyhlášení cyklistických e-závodů Visegrádské čtyřky, pořádané Cyklistickými svazy ČR (ČSC), Slovenska, Polska a Maďarska, přichází vyhlášení výsledků. Do série čtyř virtuálních cyklistických závodů Visegrad 4 eCUP na platformě ROUVY se  registrovalo téměř 2 500 sportovců ze 40 zemí.

Historicky první evropský pohár v cyklistickém esportu byl původně navržen pro středoevropský region. K překvapení všech organizátorů se však geograficky rozrostl a zahrnul účastníky ze 40 zemí různých světových kontinentů. Všechny závody uceleného seriálu čtyř mezinárodních virtuálních cyklistických závodů V4 eCUP dokončilo 838 jezdců. V průběhu seriálu se konalo i 1. Mistrovství Slovenska ve virtuální cyklistice za podpory ELITE Cycling.

„Z výsledků jsme nadšení. Atraktivní klání, která jsou otevřena jak profesionálům, tak hobby cyklistům, kdy s profíky můžete změřit síly a navíc v mezinárodní konkurenci – to je skvělá příležitost. Jen si to zkuste představit v jiných sportech – třeba v tenisu či golfu! Cyklistická sezóna ale zdaleka nekončí. Na tuto akci naváže již brzy druhý ročník Mistrovství České republiky ve virtuální cyklistice 2022 – ŠKODA eMČR. Veřejnost o detailech budeme informovat již příští týden,“ uvádí jeden ze zakladatelů a CEO ROUVY Petr Samek.

Poměrně náročnou koordinaci s ostatními svazy zastřešil Český svaz cyklistiky, ROUVY zajistilo produkční a technickou stránku. Hobby cyklisté závodili proti nejlepším profesionálním jezdcům nejen z České republiky, Polska, Maďarska, ale i Slovenska. Živé přenosy byly k dispozici na ROUVY Youtube Channel a ČSC Facebook page.

Profesionálové předvedli zajímavé výkony, přehled těch nejlepších výsledků zde:

MUŽI (tým/země/výkon)
Marek Čanecký, BRS Kaktus Bike, Slovakia / 377W – nejlepší v celkové klasifikaci mužů
Mathias Vacek, Czech National Team, Czech Republic / 369W
Daniel Turek, Felbermayr Simplon Wels, Czech Republic / 366W
Bertold Drijver, Epronex-Hungary Cycling Team, Hungary / 332W
Jaromír Skála, ROUVY Specialized Cycling Team, Czech Republic / 321W

ŽENY (tým/země/výkon)
Stephanie Briggs, Raceperre, Canada / 235W – nejlepší v celkové klasifikaci žen
Eliška Kvasničková, SportRaces Cycling Team, Czech Republic / 256W – nejlepší Češka
v klasifikaci

Denisa Dubovská, Cyklo ŠK Jablonica, Slovakia / 148W – nejlepší Slovenka v klasifikaci

ELITE U23
Kategorie muži/U23 Elite a ženy ELITE/Junioři měly 124 a 23 jezdců. Kompletní výsledky seriálu pro kategorii U23 jsou k dispozici zde.

Kompletní výsledky pro jednotlivé země jsou zde: CZ, SK, POL and HU. Záznam živého přenosu komentovaný Tomášem Jílkem a Martinem Hačeckým na ROUVY Youtube Channel.