Ženská zóna ve fitcentrech je trendy. Dává pocit bezpečí a při trénování zohledňuje potřeby ženského těla

Kdo chce zůstat v kondici i během chladných měsíců, většinou se přesune do prostoru fitcentra. Jenže od toho vás může odrazovat nadmíra testosteronu. Nenechte se zastrašit, moderní sportoviště, jako třeba pražské fitcentrum Gymstory v OC Šestka, jsou na vás připravena. Nabízí oddělenou zónu pro ženy a také speciální lekce zaměřené na ženské partie, potřeby i regeneraci.

Pravidelné cvičení má stěžejní význam pro naše tělesné a duševní zdraví. Jenže celosvětová data ukazují, že týdenní pohybovou „kvótu“ více plní muži než ženy. Proč tomu tak je? Možná mají méně času, protože se více starají o děti a domácnost. Nebo nemají ke cvičení vybudovaný vztah. Anebo se ostýchají navštěvovat fitcentrum proto, že tam chodí spíše muži. Moderní sportoviště ovšem na tento nepříznivý trend reagují a zřizují plně či alespoň částečně oddělené zóny pro ženy.

„Na popud žen, které nás navštěvují, jsme v našem fitcentru Gymstory vybudovali mírně oddělenou zónu výhradně pro ně. Ženy mohou běžně cvičit ve velkém společném prostoru, ale pokud nemají chuť být tolik na očích, mají možnost schovat se právě do ženské zóny. Tento oddělený prostor hojně využívají a cítí se v něm komfortně,“ popisuje Václav Rázl, sportovní manažer fitcentra Gymstory nacházející se na Praze 6 v Obchodním centru Šestka.

Speciální cvičení pro ženy probouzející v těle ohromný potenciál

Protože si příslušnice něžného pohlaví ne vždy vědí rady se stroji, s použitím multipressu či funkčních lavic na posílení břišních svalů, odehrávají se v Gymstory ve všedních dnech ve večerních hodinách i kruhové tréninky zaměřené speciálně na ženské problémové partie.

„Při těchto skupinových cvičeních je kapacita omezena jen na dvanáct účastnic z důvodu zvýšeného dozoru nad kvalitou pohybu. Lekce samozřejmě vedou ženy. Proškolené trenérky využívají principy ideomotorické terapie, kdy je tělo zpevňováno prostřednictvím využití vrozených vzorců pohybu. Pro účastnice těchto lekcí, a to i pro ty zkušené, je tato tréninková metoda naprosto neznámá a zcela fascinující. Velmi pozitivně reagují na skutečnost, že pokud využijí pohybový program, se kterým se rodíme, skrývá se v jejich těle ohromný potenciál,“ láká sportovní manažer.

U speciální skupiny s nízkým počtem účastníků se většinou logicky předpokládá vyšší cena za lekci, v Gymstory je však cena stejná jako u skupinových lekcí s dvojnásobnou kapacitou.

Nejen stroje a skupinové lekce, ale i sauna a kryokomora

V Gymstory naleznete pro optimální trénink úplně vše: dvě plně vybavené funkční konstrukce, různě těžké pneumatiky, silovou zónu, prostor pro bojové sporty, skvěle vybavenou kardio zónu, velký vybavený sál, indoor cycling s nejmodernější technologií v ČR a mnoho dalšího. Vybavenost v Gymstory je na nejvyšší možné úrovni i v regeneračních aktivitách. Nechybí solária, celodenně zapnutá sauna, masáže, služby fyzioterapeuta a dokonce i moderní celotělová kryokomora neboli terapie mrazem, která perfektně regeneruje, omlazuje i zlepšuje náladu. Otevřeno máme již od 6:00 ráno, což řada nejen žen velmi oceňuje,“ dodává Vašek Rázl.

Je prokázáno, že pravidelné cvičení může pomoci snížit riziko vzniku mnoha onemocnění, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a různé druhy rakoviny. Také zlepšuje duševní zdraví a napomáhá zvládat stres. Studie dále ukázaly, že pouhých 30 minut cvičení denně může poskytnout řadu výhod na posílení imunity.