Známe vítěze titulu Red Bull Ultimátní Hráč 2021

V Česko-Slovenském grand finále multižánrového a multiplatformového turnaje se rozhodlo o nejuniverzálnějším gamerovi z domácí scény. Do finále se probojovali hráči Jiří „Škuty“ Škuthan a Matúš „Muttenzi“ Mačinga. Největší komplexnost v turnaji prokázal Škuty a po ročnících 2015 a 2016 si tak na své konto připsal vítězný hattrick.

Do velkého sobotního online finále postoupilo osm účastníků s nejvyšším počtem bodů, které mohli od února získat v pěti kvalifikačních turnajích ve hrách Clash Royale, FIFA 21, CS:GO, League of Legends a Bike Unchained 2. Z první příčky postoupil do boje o titul se 133 body Škuty, ve finále však všichni hráči začínali ze stejné startovní pozice a se stejnou šancí na vítězství. Jednoduché to rozhodně nebylo, celodenní turnaj vyžadoval maximální soustředění. Nejlépe se s turnajem popasoval právě Škuty, který v grand finále porazil Muttenziho 3:0 ve hrách Bike Unchained 2, Clash Royale a FIFA 21. Jeho dominantní výkon rozhodl o vítězi turnaje Red Bull Ultimátní Hráč už po třech hrách a na CS:GO nebo League of Legends nedošlo.

Ultimátní hattrick

Škuty si věřil, do finále šel připravený a po minulém ročníku, kdy mu vítězství vyfoukl Vatannen, chtěl získat titul Red Bull Ultimátní Hráč zpět: „PS5 je pěkná, určitě se využije, ale největší motivací pro mě byl hattrick. Řekl jsem si, že po takové době bych to chtěl dokázat,“ komentuje výhru Škuty. Ultimátní vítěz Škuty si kromě nekonečné slávy vybojoval také zásobu energie na celý rok, merchandise Red Bull Ultimátní Hráč, Sony PlayStation 5, kredit v hodnotě 300 Euro na Wolt, poukaz v hodnotě 300 Euro na nákup do supergamer.cz a výlet pro dvě osoby na závody F1.