Známý domácí tým eSuba chystá historicky první školu esportu u nás

Do školy člověk chodí, aby se naučil něco nového a zlepšil své dosavadní znalosti a dovednosti. Nejinak je tomu i u konceptu nesoucího název eSuba Esport Univerzita, jenž pro veřejnost připravuje historicky nejúspěšnější domácí herní organizace, eSuba. Spíše než o výuku se bude na Esport Univezitě jednat o intenzivní profesionální trénink šitý na míru každému studentovi. Role trenéra se ujme zkušený Tomáš “Nightshare” Kněžínek, který je v současné době právě trenérem eSuby. Během jeho kariéry pod jeho vedením hráli například Sheriff, Humanoid, Neon nebo Tomášův bratr Freeze. Kromě trenéra budou mít studenti k dispozici také mentálního kouče, kterým bude Miroslav Nečas, starající se po mnoho let o sportovní reprezentace a naše olympioniky.

Není to jen sezení u počítače. Naším cílem je zlepšit děti v tom, co je baví, ale zároveň jim předat důležité vlastnosti do života. V eSubě pomáháme hráčům plnit si své sny a při práci klademe velký důraz na duševní, motorický a kognitivní rozvoj, který hraní videoher přináší. Některé herní tituly nás učí novým informacím, další u nás rozvíjejí vizuálně prostorovou inteligenci, schopnost kritického myšlení, schopnost řešit problémy, a nebo mají kladný efekt na naši paměť. Můžeme tak slíbit, že pod profesionálním vedením kouče se u dítěte rozvinou důležité osobnostní vlastnosti, které by samo pouze hraním nezískalo. Stejně jako v každém jiném sportu,“ uvedl Ladislav Dyntar, zakladatel týmu eSuba.

Cena jedné lekce v League of Legends se bude pohybovat od 480 korun za dvouhodinovou lekci na jednoho člověka v rámci týmu. Individuální tréninky je možné si domluvit od 600 korun za dvouhodinový trénink.

Zdroj: Esport Univerzita