Benátky zdolaly ve šlágru badmintonové extraligy těsně Ostravu

Závěrečné kolo badmintonové extraligy smíšených družstev bude opravdová superbitva o konečné pozice po základní části. Tabulka se po nedělních zápasech vyrovnala, za suverénními Benátkami se seřadily hned čtyři celky, které budou bojovat o přímý postup do Final Four. Ve šlágru programu porazil obhájce titulu B. O. Chance Ostrava 4:3, tím si Benátky zajistily přímý postup ze základní části. O něj budou usilovat ještě BA Plzeň, Brno Slatina, Meteor Praha a ostravští hráči. Čtvrté závěrečné kolo po základní části se odehraje na konci února.

Ve vyrovnané sestavě středočeského celku se tentokrát nejvíce dařilo Rasmusovi Kjaerovi. Dvaačtyřicátý deblista světa dokonale nahradil absentujícího Mikkela Mikkelsena. Získal dvě vítězství, a to jak po boku Kateřiny Zuzákové, tak i Cristiana Savina, který byl druhou oporou benátecké sestavy, když zvítězil také v singlu nad Sebastianem Nielsenem. Na druhé straně zářila Tereza Švábíková, která, stejně jako na ME v Madridu jasně přehrála Agnes Körösi. Česká reprezentantka uspěla také v deblu se svou partnerkou Annou Klausholm. Srdnatý výkon hostujícího celku ale na vítězství nestačil, absence Kalleho Koljonena byla znát, prohra 3:4 ale stále uchovala ostravskému celku naději na druhou příčku v tabulce.

Z víkendu brala Plzeň dvě výhry. V sobotu si odbyla premiéru v nové hale proti Stavos Brno Slatina. Křest dopadl pro Západočechy na výbornou, k očekávaným krásným singlovým bitvám ale nedošlo, hosté nedorazili v plné síle a reprezentační duo Jiří Král, Jan Louda mělo ke svým výhrám jednodušší cestu. Nová hala bude v následujícím období sloužit jako Národní centrum, a to pouze pro badmintonisty. V neděli se plzeňští badmintonisté přesunuli do Českého Krumlova. Důležitým faktorem pro oba víkendové duely byl fakt, že Jiří Král stihl přijet z estonského Tallinu, kde hrál kvalifikaci turnaje kategorie International Series. Dařilo se mu i v Jižních Čechách.

Singl proti mladému Patrikovi Fucimanovi zvládl Král podobně rychle jako zápas ve čtyřhře s Wiktorem Treckim, tedy bez ztráty jediné sady. Krumlovští dosáhli alespoň na dva dílčí úspěchy. Body uhráli v deblu Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou a také Soňa Hořínková s Lucií Černou, které zapsaly cenný skalp, když porazily mistryni České republiky Lucii Krpatovou, jež nastoupila po boku Dánky Malene Kaeseler. Plzeň se dostala po vítězství 5:2 už na druhé místo v tabulce.

To pražský Meteor nenavázal na sobotní vítězství a po přesunu přes celou republiku podlehl v Ostravě celku Klimkovic. Daniel Dvořák se po životním skalpu Bulhara Ruseva nedokázal dobře nastavit na roli mírného favorita a domácímu Filipovi Budzelovi podlehl 2:3. Naopak Lucie Krulová už je zvyklá hrát dva kvalitní zápasy po sobě, což potvrdila výhrou nad Kateřinou Tomalovou. Jako klíčový se ukázal debl dívek, sehrané vicemistryně ČR Petra Maixnerová právě s Luckou Krulovou totiž podlehly Tallu van Coppenolle s Kateřinou Osladilovou 0:3.

Celkově pak v dramatickém duelu zvítězily teprve podruhé v sezoně Klimkovice, které ztrácí na sedmém místě na družstvo před nimi – celek FSpS – dva body.

Nováček extraligy B. O. Chance Ostrava navíc splnil roli favorita v utkání s Klimkovicemi. Zápas reprezentantek, stejně jako ve finále MČR, zvládla lépe Tereza Švábíková, která nepovolila Kateřině Tomalové ani set.

Brněnská Slatina, které se před sezonou vytvářela aura neporazitelnosti, nepodává takové výkony, jaké by si bezpochyby vedení týmu představovalo. V derby s FSpS se sice činili Daniel Nikolov s Dánkou Sarou Lundgaard, jejich dvoubodové příspěvky ale na celkové vítězství nestačily. Jordan Hart dlouhodobě v singlu nepodává přesvědčivé výkony, což dokumentovala i ve víkendovém kole. Proti Irině Andersen uhrála pouze set. Milan Ludík znovu zastupoval na pozici singlové dvojky a nestačil na dánského “střelce” Jeppe Bruuna, který získal bod i po boku Ondřeje Krále a byl hlavním žolíkem v cestě za vítězstvím 4:3 hostujícího celku FSpS. 

Badmintonová extraliga – 3. kolo:

B.O. Chance Ostrava Sportclub – TJ Sokol Klimkovice                 5:2
BA Plzeň – SK STAVOS Brno Slatina                                             4:3
BK Meteor Praha – BADMINTON FSpS MU                                  5:2
BK 1973 Benátky nad Jizerou – SKB Český Krumlov                    7:0
TJ Sokol Klimkovice – BK Meteor Praha                                        4:3
SKB Český Krumlov – BA Plzeň                                                     2:5
BK 1973 Benátky nad Jizerou – B.O. Chance Ostrava Sportclub  4:3
SK STAVOS Brno Slatina – BADMINTON FSpS MU                      3:4

Tabulka

  1. BK 1973 Benátky nad Jizerou          14
  2. BA Plzeň                                           10
  3. SK STAVOS Brno Slatina                   9
  4. BK Meteor Praha                                9
  5. B.O. Chance Ostrava Sportclub         9
  6. BADMINTON FSpS MU                     7
  7. TJ Sokol Klimkovice                           5
  8. SKB Český Krumlov                           0
Foto: BK 1973 Benátky nad Jizerou