Bowler Jan Macek zahrál perfect game na Evropské bowlingové tour ve Francii

Český sportovní bowling opět ukázal, že patří do evropské špičky. Ve francouzském Wittelsheimu se hrál další turnaj Evropské bowlingové tour, Bruncwick Open 2022. Lukáš Jelínek, Jaroslav Lorenc i Jan Macek postoupili z kvalifikace do dalších finálových bojů. Janu Mackovi se navíc podařilo zahrát perfect game – maximum 300 bodů na jednu hru.

Silně obsazeného turnaje se účastnilo více než 190 hráčů a hráček. Kvalifikace se hrála na šest her a hranice postupu byla hodně vysoko – cut byl na průměru 231 bodů. Do prvního finálového stepu, tedy mezi nejlepších 48 hráčů, postoupili všichni tři Češi. Jan Macek navíc s parádou – zahranou perfect game, která obnáší dvanáctkrát za sebou shodit všechny kuželky. „Z kvalifikace jsem postoupil právě i díky perfect game. Mám z ní velkou radost, protože jsem ji tu ještě nehodil, a tak je Francie sedmá země, kde se mi to povedlo,“ radoval se Jan Macek.

Do druhého finálového stepu mezi nejlepší 24 hráčů jen velmi těsně nepostoupil Jaroslav Lorenc, letošní stříbrný medailista z Mistrovství Evropy. Mezi nejlepších 16 hráčů turnaje se nakonec probojoval nejmladší z Čechů, devatenáctiletý Lukáš Jelínek. Pro mladého hráče a velký talent českého sportovního bowlingu bylo konečné 13. místo úspěch: „Kvalifikace probíhala bez větších komplikací, cut byl dost vysoko, ale i přesto jsme všichni postoupili. První hra ve finálovém kole se mi nevydařila a myslel jsem si, že už nepostoupím. Vytáhl jsem to až poslední hrou, náhozem 290 a díky tomu postoupil dále. Druhý finálový step byl už těžší. Před třetím se dráhy nemazaly a díky tomu čísla šla dolů. Celkově jsem s 13. místem spokojený,“ zhodnotil svoje vystoupení Lukáš Jelínek.

Vítězem celého turnaje se stal profesionální hráč z Anglie Dominic Barrett, v posledním finálovém kole naházel průměr přes 250 bodů. Turnaje se účastnila i česká reprezentantka Anna Petáková, která nyní působí v Holandsku.

Stránky turnaje: brunswickopen2022.com