Brawl Stars sekce Inside Games vítězí na Samsung MČR v mobilních hrách

Samsung MČR v mobilních hrách zná svého prvního šampiona. Z vítězství ve hře Brawl Stars se raduje tým Inside Games, který dokázal ve finále zdolat obhájce titulu ze Sampi.Tipsport. Hráči Brawl Stars tak pro Inside Games získali první titul z MČR po pěti letech. V roce 2016 se naposledy radoval Matty, který ovládl Heathstone. Turnaj pokračuje o víkendu herním titulem LoL: Wild Rift. 

Brawl Stars kombinuje prvky sběratelské hry a rychlou a zábavnou akci. Díky tomu se brzy zařadila mezi nejoblíbenější hry světa a již dnes má po celém světě přes 200 milionů stažení. I proto se v loňském roce zařadila do turnaje Samsung MČR v mobilních hrách. První ročník vyhrál tým Sampi.Tipsport, který se letos musel ve finále sklonit před Inside Games.

Jízda celku Inside Games začala ve skupině A, kterou jednoznačně opanoval. Po vítězstvích nad Necroraisers 3:0 a eKovy 3:0 se mohli jeho hráči těšit na semifinále. V něm narazili na Pepis.Shop, přes které opět přešli bez ztráty. Po výsledku 2:0 se před Inside Games museli sklonit i úřadující šampioni.

MČR pokračuje titulem LoL: Wild Rift

Samsung MČR v mobilních hrách nabídne o víkendu další turnaj, tentokrát své síly změří hráči LoL: Wild Rift. S celkovou finanční dotací 150 000 korun se tak hra již při svém premiérovém ročníku stává nejlépe ohodnocenou hrou v české historii soutěží v mobilních hrách. Zápasy mohou diváci sledovat naživo v Pavilonu B BVV-Brněnského výstaviště. Vstupenky jsou k zakoupení na stránkách www.mcrmobil.cz/listky. Pro diváky, kteří nebudou na místě, je připraveno živé vysílání na Twitch kanále PLAYzoneUP. 

Strategickým partnerem turnaje se opět stává dlouhodobý výrobce mobilních telefonů Samsung, který šampionát tradičně podporuje. I další partnery pojí s mistrovstvím mnohaletá spolupráce. V šesté sezoně jsou jimi prodejce elektroniky DATART a výrobce síťových prvků TP‑LINK. Novým partnerem turnaje je výrobce energetických nápojů Rockstar. Oficiální podporu turnaji poskytlo také statutární město Brno.