CEE Cup – Sparta vítězí nad Besiktasem 3:1

CEE Cup odstartoval zápasem mezi Spartou a tureckým Besiktasem. Do utkání vstoupila aktivněji Sparta, která se snažila určovat tempo hry, ale po 9 minutách Vitík ve vápně fauloval a pískala se penalta. Tu proměnil Yildiz a poslal Besiktas do vedení 1:0. To ale tureckému celku nevydrželo dlouho. Ve 14. minutě uháněl sám na bránu Kozák, byl zastaven Atamerem Bilginem, který za tento faul viděl červenou kartu. Rozhodčí nejprve vyloučil brnakáře Cinara, ale po konzultaci s asistentem rozhodnutí změnil.

V 19. minutě se dostal k centru z levé strany Karabec, našel Šilharta a ten hlavou vyrovnal na 1:1. Sparta se dostala do vedení ve 32. minutě, když po na krátko rozehraném rohu vyslal střílený přízemní pas do vápna Karabec a míč nakonec zastavila až síť v bráně tureckého klubu. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro Pražany.

Ve druhém poločase byla hra ovlivněna mnoha střídáními a zápas se odehrával v pomalejším tempu, než ten první. Největší vzrušení nabídla 63. minuta, kdy střídající Bláha prodribloval s míčem středem hřiště, našel na levé straně Szewieczeka, který se trefil krásně do levého horního rohu a poslal Spartu do vedení 3:1. Ve velkém horku zvítězila Sparta v prvním utkání CEE Cupu nad Besiktasem 3:1.