Český svaz karate představil novou identitu a směřuje k OH 2032 v Brisbane

Úspěch na olympijských hrách v Brisbane v roce 2032 je cílem Českého svazu karate, který dnes představil novou dlouhodobou strategii. Svaz omladil své vedení, chce investovat do nové generace sportovců, ale také cílit na děti a jejich nábor. Prvním viditelným krokem změn v tuzemském karate je nové logo a vizuální identita, která je svěží, moderní, vychází z národních barev a imituje pohyb karatisty. „Máme velké plány,“ řekl prezident svazu Jiří Boček.

„Kromě nejvyššího sportovního cíle na OH v Brisbane 2032 chceme také snížit negativní vlivy moderní doby na děti a zvýšit členskou základnu plošnou náborovou kampaní. Karate má pozitivní vliv nejen na zdatnost, ale formuje také osobnost,“ uvedl na tiskové konferenci Jiří Boček. Svaz se zavázal podporovat servisem a propagací sportovní kluby či připravit zejména dorostenecké a juniorské reprezentanty na soutěže s výhledem na OH 2032.

„Došlo k výraznému omlazení členů vedení svazu, vedení jednotlivých úseků i vedení reprezentace a komisí. Máme nový úsek talentované mládeže, který bude cílit na uvedené strategické cíle. Sportovní výsledek je důležitý, takže máme dlouhodobou vizi na OH, ale na karate se učíme způsobu výchovy,“ upozornil prezident svazu Jiří Boček. „Je to celoživotní cesta, která obsahuje disciplínu, sportovní komplexnost, preciznost, či tradici. To ukazuje také nová identita, která odráží dynamiku sportu a moderní přístup,“ doplnil.


Nové svazové logo je kombinací siluety karatisty a písmena „K“, které symbolizuje jednotu síly, tradice a elegance. Jde o princip červených a modrých linek, které evokují trajektorii pohybu karatisty. Díky tomu vznikl sportovní charakter značky. „Chceme být moderní organizace, oslovujeme tím mladé, je to svěží, neotřelé, moderní, jednoduché,“ popisoval manažer svazového marketingu Filip Miler. „Máme o víkendu mistrovství republiky, které už bude v novém hávu, a těšíme se, jak to naše komunita vezme,“ řekl Miler a upozornil, že společně s novou vizuální identitou jde do prodeje také nový merchandising včetně triček.

„Věříme, že nová identita, ale také jasně definované cíle a plány vnesou do karate svěží vítr. Chceme odstartovat novou úspěšnou éru a chceme být její součástí,“ shodli se čeští karatisté na dnešní tiskové konferenci. „Já už asi na olympiádu 2032 jako sportovec nepojedu, ale určitě tady je možnost, že bych pomáhala jako trenér,“ uvažovala aktuálně nejzkušenější reprezentantka Veronika Mišková. Mezi adepty na úspěch v budoucnu jsou například junioři Amálie Haková, vicemistryně Evropy v disciplíně sportovního zápasu kumite, a Jakub Žlábek, který byl na ME ve své kategorii třetí v disciplíně kata. „Olympiáda je náš sen,“ shodli se oba talentovaní juniorští reprezentanti.