Cyklistická sezóna pomyslně klepe na dveře, startuje seriál Kolo pro život

Už žádné výmluvy o absenci najetých kilometrů a další. Startovné a „permice“ seriálu Kolo pro život 2023 jsou již v prodeji. To je výzva, která se neodmítá. Pojďte si sestavit svou termínovku závodů a současně získat nejlevnější startovné. Prvních 200 registrovaných závodníků navíc získá ponožky od značky Lawi – ZDARMA.

Věřte, že je se na co těšit. Naší snahou je přinášet vám nové lokality a ladit tratě závodů. Užijte si s námi sezónu v sedle!

Novinky letošní sezóny

Nově pro vás máme připravenou „family friendly“ lokalitu na Hluboké s tratěmi v lesní oboře a okolí zámku. „Chceme, aby si sportovní víkend užila celá rodina. Závodění, atmosféru, ale také poznání atraktivního okolí zámku Hluboká,“ říká Tomáš Trávníček, manažer seriálu Kolo pro život. Proto jsme zvolili i termín před začátkem prázdnin: 17. června,“ dodává.  

Pro prvních 200 přihlášených závodníků na libovolný závod máme dárek, ponožky Lawi zdarma. V rámci registračního procesu si vyberete velikost a ponožky vám následně zašleme domů.

Něco pro fajnšmekry

Pro milovníky náročných terénů tu máme libůstku v podobě závodu Kraličák MTB Race CARDION. Je to výzva, která by neměla zůstat bez vašeho povšimnutí. Vydejte se na náročné, ale krásné tratě podél česko-polské hranice. Těšit se také můžete na technické pasáže, dlouhé táhlé výjezdy a převýšení,“ popisuje Sváťa Fořt z týmu KPŽ, který v této lokalitě vybírá trasy.

(Bike) festival bude

Ano, a dvoudenní. Ke sportu a cyklistice patří také zážitek, emoce a dobré jídlo i pití. Právě to vše nabízí Znojmo Burčák Tour Kooperativy. Cimbálovka, burčák a dobroty přímo na trati. Co dodat? Snad jen, že jižní Morava je pověstná svými občerstvovačkami a rychlými „kochacími“ trasami křižujícími vinohrady. Zde se velkých převýšení rozhodně bát nemusíte. Zázemí je umístěno v krásném areálu Louckého kláštera. Ideální program na celý víkend s rodinou.

Bude se slavit

Letos nemůžete chybět na Drásalovi! Důvodů je hned několik. Tento kultovní závod v letošním roce oslaví hned dvě výročí. Tím hlavním je 30 let od prvního šlápnutí do pedálu v rámci trasy A, jejíž příběh začal v roce 1993. Tehdy si holešovští bikeři chtěli ověřit, kolik kilometrů lze ujet za jediný den v Hostýnských vrších. Na tuto výzvu navázala myšlenka postavit před závodníky ještě větší porci kilometrů v jediném dni, trasu Trachea Obr Drásal, která se v rámci svého desátého výročí jede na 200 km. “Věřím, že letošní jubilejní ročník oslavíme se závodníky ve velkém. Připravujeme mimo jiné také klub výjimečných jezdců, jehož název a myšlenku brzy představíme, kteří se na Drásala vrací pravidelně a který je pro ně stejně srdcovou záležitostí, jako byl pro mne, když jsem ještě závodil.“ říká ředitel závodu Ondřej Fojtík.

Co se v propozicích závodů nepíše…

Pozvánka na jeden z prvních závodů je od „místňáka“ Kristiana Hynka, vicemistra světa v maratonu a účastníka slavného Cape Epic. „Mám prostředí brdských lesů velmi rád. Je tu mnoho míst, které prověří vaše technické i fyzické schopnosti. Trans Brdy jsou závod, při kterém se nebudete nudit,“ říká Kristian.

Na ostatní lokality jsme samozřejmě nezapomněli, ZDE připomínáme kompletní termínovku.
K dispozici jsou pro tuto sezonu následující permice, pořídit je můžete ZDE.

Nabídka pro sezónu 2023

Vybírat si můžete z rozmezí od 3 startovných až po KPŽ PREMIUM pro fajnšmekry.

KPŽ LIFE (3× startovné, cena 2200 Kč, sleva oproti jednotlivému startovnému 770 Kč)
KPŽ 3+1 (4× startovné, cena 2700 Kč, sleva oproti jednotlivému startovnému 1260 Kč)
KPŽ 3+1 VIP (4× startovné + 4× VIP služby*, cena 4300 Kč)
KPŽ MANIAK (12× startovné, cena 7200 Kč, sleva oproti jednotlivému startovnému 4680 Kč)
KPŽ PREMIUM (přenosná, 12× startovné + VIP služby*, cena 14 400 Kč)

(* VIP služby zahrnují VIP parkoviště a jídlo)

Platba 24

Česká spořitelna provází seriál Kolo pro život již od samého počátku. Nabízí slevu 250 Kč na startovné pro zaměstnance a klienty České spořitelny při včasné registraci a přihlášení do vybraného závodu. Stačí pouze při registraci zadat platbu u České spořitelny.

Registrace možná ZDE.

Užijte si sezónu v sedle, bez defektů a s radostí.
Týmy KPŽ a jednotlivých pořadatelů