Desátá sezona Formule E

DS Automobiles a její dvojice mistrů světa zůstávají spolu. Několik týdnů před zahájením nové sezony Formule E oznámila společnost DS Automobiles a její partnerská stáj PENSKE AUTOSPORT, že prodlužují spolupráci s francouzským pilotem Jeanem-Ericem Vergnem, šampionem z let 2018 a 2019, a belgickým jezdcem Stoffelem Vandoornem, mistrem světa z roku 2022. Za volantem svých vozů DS E-TENSE FE23 bude mít tato dvojice za úkol dovést tým DS PENSKE k dalším umístěním na stupních vítězů. Cílem je návrat mezi nejlepší týmy hned od prvního závodu, který se uskuteční 13. ledna 2023 v Mexiku.

DS Automobiles jako prémiový výrobce skupiny Stellantis spoléhá pro získání nových pódiových umístění na výkonnost vozu DS E-TENSE FE23, jehož nový design bude představen 9. října, a stejně tak na know-how týmu. Formule E, která funguje jako skutečná technologická laboratoř, zůstává pro společnost DS Automobiles, která bude od roku 2024 stoprocentně elektrická, více než kdy jindy zcela zásadní.


Tým dosáhl v loňské sezóně několika vrcholů – vítězství v Indii, pódiová umístění v Kapském Městě a Berlíně i pole position v Sao Paulu, ale zažil i těžší chvíle. Jak ale připomněl ředitel DS Performance Eugenio Franzetti, „během všech těchto vzestupů a pádů jsme měli jednu velkou konstantu: naše jezdce! Byli v každém okamžiku rychlí a odhodlaní vydat ze sebe všechno na trati i mimo ni. Jsme proto moc rádi, že můžeme pokračovat v dobrodružství s našimi dvěma šampiony. Je totiž třeba připomenout, že jsme jediným týmem, který nasazuje na start dva mistry světa, a na základě jejich talentu budeme v příští sezóně věnovat hlavní pozornost přípravě a výkonnosti každého závodního víkendu.“

Bohumil Brejžek
Foto: DS Automobiles