Startuje nový ročník volejbalové extraligy žen

Poslední zápasy zbývají odehrát v rámci letošní sezony softbalové extraligy a ve finále bude k vidění brilantní úroveň. Vždyť o druhý titul usiluje Michal Holobrádek a Jakub Osička z Locos Břeclav, kteří jsou elitními nadhazovači evropské úrovně a patří k nejlepším na světě. Proti nim nastoupí zkušený trenér Jaroslav Korčák ze Žraloků Ledenice proslulý precizně připravenou strategií, který se může spolehnout na zásobu dravých talentů. „Myslím, že Ledenice udělali skauting na naše pálkaře, takže to budou mít naši kluci těžší,“ prohlásil Osička. První finálový duel začne v sobotu od 14:00 v Břeclavi, série se hraje na tři vítězné zápasy. Zápasy budou k vidění na i-vysílání ČT sport.

Břeclavské nadhazovačské duo v letošním roce řádí. Hráči Locos po základní části prohráli pouze jediný duel a dostali jen 15 bodů! Do toho letos ovládli prestižní evropský SuperCup a vidět byli také v amerických soutěžích a v turnajích. V extralize duo Holobrádek a Osička rozdalo už 218 strikeoutů. Dá se vůbec říci, kdo je v týmu jedničkou v nadhazovačském kruhu? „Takový post nemáme, hodně záleží na aktuální formě. Předpokládám, že ve finále budeme do všech zápasů nastupovat oba,“ odpověděl Osička, který zářil také v semifinále proti Havlíčkovu Brodu. V posledním utkání zazářil 14 strikeouty.

Ten zápas se mi podařil, Michal si v semifinále odpočinul a je připraven naskočit do finále,“ pochvaloval si Osička. Nadhazovačský tandem nahání hrůzu, pro Ledenice je zároveň výhodou, že obě esa znají a jsou zvyklí proti nim nastupovat. „Holobrádek za poslední roky zlepšil stoupavý nadhoz, tím se stal nebezpečnějším nadhazovačem a Osička se zase přiblížil rychlosti 130 km/h. Jsou to světoví nadhazovači, kteří hrají v předních amerických týmech,“ věděl Jaroslav Korčák z Ledenic.

Jeho těší fakt, že se z omlazeným týmem dostal do finále extraligy. Žraločí pálka je rovněž stabilní, třeba Patrik Kopečný je s 37 úspěšnými odpaly nejlepší pálkař v této statistice. A průměr úspěšnosti na pálce celého týmu je v této sezoně na čísle 0,343, což je nejvíce ze všech celků. „Máme výhodu v tom, že je náš line-up široký také včetně lavičky, nemáme významnou slabinu. Tím poměry sil můžeme trochu dorovnat,“ srovnával Korčák, který si zakládá na precizní přípravě – tým si natáčí extraligová utkání a přes videa hledají slabiny soupeřových pálkařů.

Mohu poradit, ale ve výsledku toho operativního prostoru není moc. Spíše si v Ledenicích zakládáme na dobré organizovanosti, trénincích a faktu, že dokážeme vygenerovat kvalitní a spolehlivé hráče. Zásadní otázkou  série je, jestli dokážeme udržet útok Břeclavi a zda bude náš útok stačit na to, abychom vyhráli,“ předpovídal zkušený Korčák. Ledenice od roku 2016 kromě loňska vždy skončily na medailovém umístění, pro Břeclav jde o třetí finále a plánují titul obhájit. „Bude to hezká finálová série, Ledenice budou určitě náročný soupeř. Mají dobré pálkaře a Jonáše Hajného na prkně,“ zakončil Osička.

Foto: KP Brno