Dvě pódiová umístění Toyoty Yaris WRC na Rallye Monte-Carlo

Soutěžní tým TOYOTA GAZOO Racing WRT (World Rally Team) se zbrusu novou jezdeckou sestavou vybojoval na Rallye Monte Carlo hned dvě pódiová umístění. Sébastien Ogier a Elfyn Evans si při své závodní premiéře s vozy Toyota Yaris WRC dojeli pro druhé, respektive třetí místo, když jim i přes velmi dobré výkony na trati nakonec poslední den uteklo vítězství, na které si dělaly zálusk hned tři vozy. Nováček Kalle Rovanperä v rámci své premiéry na nejvyšší úrovni rallyového šampionátu završil slibný víkend pěkným pátým místem.

Ogier a Evans s novými vozy vyrazili okamžitě v plném tempu a od startu v pátek ráno se postupně střídali na prvním místě až do sobotního odpoledne. Evans si před poslední čtveřicí měřených úseků v neděli držel před stájovým kolegou náskok 4,9 sekundy. Nicméně jejich soupeř na třetím místě byl pouhé 1,5 sekundy pozadu a díky sérii nejrychlejších časů nakonec znemožnil dvojici jezdců s Toyotami zvítězit.

Ogier těsně sebral Evansovi celkové druhé místo v závěrečné Power Stage, kdy za nejrychlejším časem zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy. Jeho druhé místo s navigátorem Julienem Ingrassiou je slibným začátkem na cestě v boji o sedmý titul mistra světa v této sezóně. Evans – s navigátorem Scottem Martinem – si po souboji o druhé rallyové vítězství v dosavadní závodní kariéře dojel pro svůj nejlepší výsledek v závodu Rallye Monte Carlo.

Rovanperä – jenž je ve svých 19 letech historicky nejmladším továrním jezdcem na plný úvazek ve WRC – se v posledním dni společně s navigátorem Jonnem Halttunenem vyšplhal na páté místo díky pozoruhodně bezchybné jízdě a vyzrálému výkonu za náročných podmínek na trati.