Formule E v Jakartě – Návrat týmu DS Techeetah na výsluní

Mistrovství světa ABB FIA Formule E vyrazilo 4. června 2022 do ulic Jakarty, která se tak zapojila do akce poprvé v historii seriálu. Indonésie přivítala motorsport schválený FIA zpět do země znovu od roku 2006.

Pole position, pódium a cenné body do obou pořadí: první cesta do Jakarty v rámci ABB FIA Formula E World Championship zanechá v týmu DS Techeetah velmi pěkné vzpomínky. Po vynikající kvalifikaci potvrdili oba jezdci i v deváté E-Prix letošní osmé sezóny dobrou formu. Jean-Éric Vergne a António Félix da Costa nejprve zazářili v sobotu během kvalifikace. Po několika skvělých soubojích získal Vergne po patnácté v kariéře pole position, když v posledním duelu porazil da Costův vůz DS E-Tense FE21. Oba týmoví kolegové tak obsadili první řadu startovního pole, což byl vynikající výkon.

Závod se jezdcům DS Techeetah povedl

Následný závod byl stejně jako kvalifikace velmi vyrovnaný: oba jezdci DS Techeetah museli mnohokrát čelit útokům svých soupeřů. Závod navíc po prvním kole přerušil safety car, což mělo za následek prodloužení závodního času o 1 minutu a 30 sekund. Díky zkušenostem DS Techeetah obsadil Jean-Éric Vergne nakonec druhé místo a António Félix da Costa byl čtvrtý. „Po úchvatné kvalifikační jízdě, v níž oba jezdci skončili ve finálovém souboji, získal Jean-Éric pole position a tým dosáhl prvního dublu v novém formátu kvalifikace,“ pochvaloval si generální ředitel Techeetah Mark Preston. „Jean-Éric startoval z první řady a až do samého konce tvrdě bojoval JEV s Mitchem Evansem o vítězství. Nakonec získal cenné body a posunul se na druhé místo v šampionátu jezdců. Díky tomu, že António skončil čtvrtý, posunuli jsme se v pořadí týmů na stejnou pozici.“

V pořadí se DS Techeetah posunul

Mistrovství světa jezdců vede se 121 body Stoffel Vandoorne z Mercedesu o pět bodů před Jean-Eric Vergnem z DS Techeetah  Jeho týmový kolega António Félix da Costa je na desátém místě.

Na čele šampionátu družstev je po devátém závodu sezóny Mercedes-EQ Formula E-Team se 186 body, DS Techeetah na druhém místě má ztrátu šestnácti bodů.

Příští závod v Maroku

Mistrovství světa ABB FIA Formule E se popáté v historii Formule E vrací do majestátních ulic marockého Marrákeše, kde se uskuteční 2. července 2022. S pohořím Atlas poskytujícím ohromující kulisu a staletými hradbami okresu Agdal lemujícími mezinárodní okruh Circuit International Automobile Moulay El Hassan se Formule E vrací do známého prostředí, když se Marakéš připojuje k kalendáři osmé sezóny. Naposledy to byla marocká magie pro Antonia Felixe da Costu a DS Techeetah, kteří dominovali v řízení a zahájili tak vítěznou jízdu za mistrovskou trofejí 2019/20.