Kristýna Piňosová z RODOP iQFoil týmu je ve vedení na mistrovství světa

Kristýna Piňosová z RODOP iQFoil týmu potvrzuje, že právem obhájila titul Jachtaře roku, a je po dvou závodních dnech na juniorském mistrovství světa World Sailing v Brazílii ve vedení! Daří se celému českému týmu!

V brazilském Búzios se koná juniorské mistrovství světa World Sailing v olympijských nebo přípravných třídách. Je to největší juniorská jachtařská akce na světě.

Ve třídě iQFoil se ho za Česko účastní David Drda a Kristýna Piňosová. V Brazílii je s nimi i jejich trenér Milan Hájek. S Lindou Dokoupilovou a Janem Bělíkem, kteří závodí ve třídě ILCA 6, je na místě trenér Štěpán Novotný. Kiteboardisty Vojtu Košku a Dominiku Braunovou doprovází Ivan Doronin a posádku třídy 29er Lukáše Krause a Ondru Baštáře Dominika Vaďurová.

V sobotu proběhlo slavnostní zahájení, v neděli všichni trénovali na vodě. Jen Ilcám nepřišly plachty, takže museli použít různé vypůjčené. Na závod už ale dorazily.

„První den se dlouho čekalo, vítr se měnil, pak to lehlo, takže se odjely čtyři slalomy až večer. Pro nás oba to bylo super, já byla druhá a David Drda sedmý,“ zhodnotila Kristýna.

„Včera se odjely čtyři rozjížďky Course Race. Vítr měl až 8 m/s, ale offshore, takže byl hodně poryvovatý. Na výkonech všech závodníků to bylo znát. Málokdo jezdil konstantně. Skvěle jezdil David, který po osmi rozjížďkách stále drží skvělé 7. místo. Jsem rád, že jeho výkony jdou neustále nahoru a že výsledek z posledního mistrovství světa nebyl náhoda. I tady se drží v této extrémně nabité konkurenci s absolutní světovou špičkou. A Kristýna? Ta nám všem ještě ukáže, co v ní je, a podaří se jí odskočit od všech soupeřek. Po protestech je ve vedení, ale chvilkami mi připravuje horké chvíle, ne vše se jí daří podle představ, přesto dokazuje, že je v této věkové kategorii nejlepší na světě!“ Píše z Brazílie trenér Milan Hájek.


Také ostatní členové české výpravy jezdí dobře. Kiteboardisti první den vůbec nezávodili, kvůli problémům s vyplutím z pláže se vůbec nemohli dostat na vodu. Na druhý závodní den je organizátoři konečně přesunuli na jinou pláž. Naši si v prvních šesti jízdách vedli skvěle. Vojtěch Koška je čtvrtý a Dominika Braunová osmá. Ani naši závodníci třídy ILCA nejedou vůbec špatně, Linda Dokoupilová je na 15. místě a Jan Bělík na 32. místě. Také Lukáš Kraus a Ondřej Baštář jedou výborně, zajíždějí rozjížďky v první desítce. Dva předčasné starty je ale zatím v průběžné klasifikaci řadí na 15. místo.

Závodit se bude až do pátku, kdy budeme znát vítěze!

Závod můžete sledovat zde https://worldsailingywc.org