Mistrovství Evropy třídy Finn: Ondřej Teplý bude od pondělka závodit v Portugalsku

V portugalské Vilamouře v pondělí začíná evropský šampionát třídy Finn. Zároveň se pojede i o titul v kategorii do 23 let. Přihlášeno je asi 50 závodníků z 28 zemí včetně českého jachtaře Ondřeje Teplého.

Nejen pro něj se jedná o poslední velký závod před květnovým mistrovstvím světa, kde se bude závodit o poslední místo na olympiádě v Tokiu. Pro Ondru je to navíc první velký závod pod vedením trenéra Eda Wrighta, mistra světa ve třídě Finn z roku 2010, s nímž spolupracuje od prosince loňského roku.

Bude to také první závod, kdy se opět po mistrovství světa v Melbourne v roce 2019 setká celá světová špička třídy Finn. Mezi přihlášenými je 13 ze 17 nominovaných do Tokia a také 15 jachtařů, kteří budou za čtyři týdny bojovat o poslední olympijské místo pro Evropany. Zároveň je zde kompletní první desítka z loňského mistrovství Evropy včetně obhájce titulu z Maďarska Zsombora Berecze a zlatého olympijského medailisty z Ria 2016 Gilese Scotta z Británie.

Ondřej Teplý během zimy prodělal Covid, ale nyní už je stoprocentně fit, cítí se dobře a na závodění ve Vilamouře se těší. V plánu je od pondělí 12. 4. do pátku 16. 4. deset rozjížděk.

Více informací: http://2021.finneuropeans.org
Výsledky: http://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race/text/FinnEuropeans-en

Facebook: https://www.facebook.com/InternationalFinnClass/
Instagram: https://www.instagram.com/finnclass/
Twitter: https://twitter.com/Finn_Class
 
Facebook: www.facebook.com/vilamourasailing
Instagram: www.instagram.com/vilamourasailing/
YouTube: www.youtube.com/c/vilamourasailing