Na pražský CCE Cup míří skauti fotbalových velkoklubů

Na turnaji hráčů CEE Cup do 19 let nebudou ani tentokrát chybět fotbaloví skauti. Kromě hráčů Sparty a Slavie zde budou sledovat i zajímavé talenty z ciziny. Podle předběžně nahlášených jmen se dá očekávat, že celou řadu reprezentantů budou mít v kádru Dinamo Záhřeb, Besiktas Istanbul nebo Šachtar Doněck, což jsou soupeři Sparty ve skupině A.

Na soupisce záhřebského týmu figuruje například ofenzivní záložník Edin Julardžija, chorvatský mládežnický reprezentant, jenž v uplynulém ročníku pomohl jako jeden z nejmladších hráčů v sestavě k postupu Dinama až do čtvrtfinále Youth League. Hbití jihoameričtí fotbalisté by opět měli ohromovat diváky v zápasech Palmeiras, což je soupeř Slavie ve skupině B, kterou doplní ještě anglické Burnley a turecké Altinordu. V této skupině by měl k nejsledovanějším hráčům patřit brazilský útočník Fabricio, jenž podle zámořských médií dokonce atakoval na šampionátu Sao Paula střelecký rekord Gabriela Jesuse, momentálně hráče Manchesteru City. Širší seznam hráčů, kteří by neměli uniknout pozornosti skautů, ani běžných fotbalových nadšenců, uvedeme na webu turnaje. Organizátoři se také pro tento rok rozhodli ve spolupráci s IPSO (Mezinárodní organizací profesionálních skautů) uspořádat na turnaji kurz základů skautingu.

Povolání fotbalového skauta se v Česku věnuje velmi omezený počet lidí. My však jejich práci považujeme za velmi důležitou pro rozvoj fotbalu, proto jsme rádi, že do Prahy přijede přednášet Colin Chambers z IPSO, který má zkušenosti se skautingem v Premier League„, vysvětluje Roberto
De Blasio, ředitel turnaje. Pro zájemce je stále možné se na kurz přihlásit prostřednictvím webu ceecup.org.

Celý turnaj se opět koná i díky štědré podpoře české metropole. „Jsem rád, že můžeme navázat na tradici našich předchůdců a i v roce 2019 podpořit mládežnický turnaj CEE Cup“, přiznává Vít Šimral, radní hlavního města.
„Tento turnaj je prestižní dlouholetou akcí, která dělá Praze čest v České republice i v zahraničí. Všem hráčům přeji co nejlepší sportovní výkony a divákům atraktivní zážitky„, dodává Šimral.