Projekt Battle of the Teams bude součástí i letošního ročníku Prague International Maraton

I letos bude probíhat oblíbený projekt Battle of the Teams. Ten má za úkol propojit profesionální běžce s All Runners, tedy s hobby běžci. Nic podobného na žádném jiném závodě neprobíhá. Opět tak bude o vítězství a hlavně o prostředky pro dobročinné účely usilovat šest speciálních týmů. „Každý účastník, který s námi poběží maraton, má jedinečnou šanci se přihlásit do jednoho z týmů. Je to speciální a zábavný motivační prvek, který vám dá pocit sounáležitosti a týmovosti,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. Organizátoři již brzy odtajní týmy a jejich kapitány. Na oblíbený květnový pražský maraton je možné se přihlásit na stránkách RunCzech.com.

Princip Battle of the Teams je jednoduchý – v každém týmu jsou za své výkony bodově ohodnoceni čtyři profesionální atleti a k nim se poté přidá průměr dosažených bodů všech ostatních běžců. Pokud navíc profesionál zaběhnesobní rekord, získá pro svůj tým extra tříprocentní bodový bonus.

Projekt byl v předchozích letech pod dohledem celého běžeckého světa. A také letos se v pražském centru rozhoří pravé běžecké bitvy. Nejedná se o štafetový závod. Všichni závodníci startují ve stejný čas, nejlepší maratonci z Afriky, Asie, Evropy a Ameriky budou spravedlivě rozděleni do šesti týmů. K nim se pak mohou přidat účastníci z řad veřejnosti, každý tým má pro ně připravené bonusy za členství.

A pozor, také další novinky jsou velmi atraktivní. Vítězný tým získá 30 tisíc euro, které se rovnoměrně rozdělí mezi čtyři profesionální atlety, 15 tisíc euro pak dostane zbylých pět týmů. Finanční odměnu dostane také nejlepší účastník Battle of the Teams, který bude součástí vítězného týmu.

Prague International Marathon se uskuteční 7. května, přihlášení a registrace je možná na stránkách RunCzech. Soupisky všech týmů se ladí, stejně jako jména podporovatelů z řad slavných osobností.

Foto: RunCzech