Španěl Martinez se oficiálně stal trenérem české badmintonové reprezentace

Důležitý počin pro kvalifikaci na olympiádu v Paříži nebo Evropské hry. Španěl Oscar Martinez je oficiálně trenérem české badmintonové reprezentace dospělých. Příprava se bude na denní bázi odehrávat v Národním badmintonovém centru v Plzni a zapojí se do ní Jan Louda nebo české deblové jedničky Adam Mendrek s Ondrou Králem. Martinezovi se podařilo ve Španělsku nastavit systém, který vyprodukoval olympijskou vítězku a mistryni světa.

Je to skvělá zpráva, že jsme nakonec našli dohodu s badmintonovým svazem, dobré je to pro všechny strany. Musíme pokračovat v tvrdé práci, abychom dosáhli našich cílů. Důležité je, že Národní centrum v Plzni poběží na denní bázi a věřím, že nám to pomůže k dosažení výsledků na mezinárodní scéně,” říkal krátce po podpisu smlouvy na Strahově španělský odborník.

Spokojený byl také předseda Petr Martinec, předseda Českého badmintonového svazu. Zároveň nastínil konkrétní ambice do následující sezony. „V první řadě jsem rád, že jsme se s Oscarem Martíínezem dohodli na uzavření smlouvy do 31. 8. 2024. Rád bych mu popřál hodně sportovních úspěchů s dospělou reprezentací. Hlavním cílem pro nejbližší období je pokusit se vybojovat medaili na Evropských hrách a vybojovat účast našich hráčů za rok na olympiádě v Paříži,” shrnul to nejdůležitější předseda ČBaS.

Národní centrum v Plzni bude sloužit výhradě badmintonu, hráči zde dostanou jedinečné zázemí. Martinez dobře zná Loudu, Krále a Mendreka, kterým pomáhal individuálně několik měsíců. Nejlepší čeští hráči tak absolvují přípravu v kvalitním prostředí před důležitými akcemi. „Snažili jsme se najít s představiteli badmintonového svazu co možná nejlepší podmínky pro obě strany a věřím, že jsme je našli. Podpisem smlouvy s Petrem Martincem jsme dořešili poslední detaily,” prohlásil Mendrek.

Martinez spolupracoval například se Španělkou Carolinou Marin, olympijskou vítězkou a trojnásobnou mistryní světa. Podílel se na stavbě systému, který ze Španělska, dříve podceňované reprezentaci, udělal velmi silnou badmintonovou zemi s úspěchy.