V neděli 11. dubna startuje v Chorvatsku jeden z největších českých námořních závodů

Jeden z největších českých námořních závodů startuje v neděli 11. dubna. V 10 hodin se na start postaví 38 posádek z České republiky a Slovenska, složených jak ze zkušených jachtařů, tak nadšených amatérů.

Závodit se bude na lodích Bavaria 46, trasa odloženého 21. ročníku Velikonoční regaty, který se měl konat už vloni, ale kvůli covidu se neuskutečnil, vede tradičně do Dubrovníku a zpět. I když je v Chorvatsku situace kolem covidu mnohem příznivější než u nás, platí určitá omezení. Nebudou se konat úvodní ani závěrečný raut, setkání kapitánů bude rozdělené na dvě poloviny, aby se najednou nesetkalo více než 20 lidí.

Již ve čtvrtek 8. dubna dorazily některé posádky, další v pátek a dnes už velká část z nich trénuje. Počasí je zatím slunečné, fouká jugo o síle 15 až 20 uzlů, které by mělo vydržet i na první dny závodu. Startovní listina je plná zvučných jmen, startují úspěšní okruhoví i námořní jachtaři ze všech koutů republiky, bývalí vítězové tohoto závodu i mistři republiky v jachtingu. V cíli zpět na Murteru závodníky uvidíme v pátek 16. dubna.

Cesta účastníků do Chorvatska s ohledem na současný stav proběhla bez komplikací, lodě jsou připraveny k závodu. Stejně jako v předchozích ročnících závod můžete sledovat na SeeSea: https://seesea.cz/map/201557.

A jako v minulém ročníku i letos hlavní partner Helly Hansen ve spolupráci s Lodními novinami připravili tipovací soutěž na vítěze 2. etapy Velikonoční regaty z Dubrovníku na Murter. Neváhejte a tipujte zde: www.lodninoviny.cz/Cruising/soutez-o-ceny-helly-hansen-1

Více na www.velikonocniregata.cz

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu