Hyundai podporuje závodní tým Janík Motorsport, předal mu sportovní modely i30 N

Nošovická automobilka Hyundai podpořila závodní tým Janík Motorsport, kterému předala dva sportovní vozy Hyundai i30 N. Auta budou pravidelně reprezentovat značku Hyundai v rámci sportovních jízd na závodních okruzích v České republice a na Slovensku, při kterých budou mít fanoušci motoristického sportu možnost vozy také vyzkoušet.

Spolupráce Hyundai Motor Manufacturing Czech a Janík Motorsport vznikla na začátku letošního roku s cílem podpory závodního týmu v letošní sezóně TCR Europe a aktivní propagace vysokovýkonné divize N. Nošovický Hyundai teď předal motoristickému týmu dva předprodukční vozy i30 N. Jde o faceliftovaný model ve variantě hatchback, který nabízí vyšší výkon a nižší hmotnost, ale také osmistupňovou automatickou převodovku DCT s mokrými spojkami. Tato převodovka se spojkami chlazenými v olejové lázni nabízí precizní řazení a pádla pod volantem pro manuální řazení.

„Motoristický sport a vysokovýkonné vozy jsou podstatnou součástí DNA značky Hyundai, a proto jsme neváhali navázat spolupráci s týmem Janík Motorsport. Díky tomu získáváme partnera, který naplno využije sportovní potenciál našeho ostrého auta. Množství prodaných vozů i30 N vysoce překonává naše očekávání a k dalším úspěchům určitě přispěje i faceliftovaná verze, kterou jsme začali vyrábět na jaře,“ uvedl Petr Michník, vedoucí PR a právního oddělení ve společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Vysokovýkonné modely i30 N se budou pravidelně účastnit sportovních jízd na závodních okruzích a dalších motoristických akcích v České republice a na Slovensku, při kterých si vozy mohou vyzkoušet také fanoušci motorsportu. „Spolupráce s výrobním závodem Hyundai Motor Manufacturing Czech si velmi vážíme. Naším cílem je jednoznačně naplno využít potenciál našeho týmu v rámci TCR Europe, abychom značku Hyundai reprezentovali na prvních příčkách, a zároveň propagovat sportovní model i30 N způsobem, který fanoušci motorsportu ocení. Tyto modely skvěle doplní naše závodní speciály Hyundai i30 N TCR,“ podotkl Václav Janík, majitel týmu Janík Motorsport, který se v okruhovém závodění pohybuje již přes 5 let. Letošní sezónu TCR Europe odstartoval s jezdci Maťo Homolou a Jáchymem Galášem.